sobota, 23 lutego 2019

Newsroom

Inno-Gene wykupiło tylko część obligacji - poprawiona

msd | 11 października 2018
Z wartej 722 tys. zł emisji, która wygasała w środę, biotechnologiczna spółka spłaciła tylko 250 tys. zł. Pozostałe pieniądze obligatariusze mają otrzymać w terminie do sześciu miesięcy.

Z treści usunięto informację o domu maklerskim, który miał uczestniczyć w emisji. Pochodząca od emitenta informacja, zdaniem brokera, była nieprawdziwa.

Winą za brak pełnego wykupu obligacji Inno-Gene obarcza partnera finansowego, który miał udzielić spółce pożyczki, ale tego nie zrobił.

Spółka była przekonana o zdolności do całościowego wykupu obligacji, a niewywiązanie się z niego było niezamierzone. Zarząd spółki z wyprzedzeniem ustalił z jednym z partnerów finansowych warunki pożyczki na wykup obligacji, jednak partner wycofał się dziś z wcześniejszych ustaleń – poinformowało Inno-Gene w oświadczeniu podpisanym przez Jacka Wojciechowicza, prezesa spółki.

Spółka poinformowała, że przedstawiła obligatariuszom plan, który w jej ocenie „gwarantuje wykup pozostałej części w terminie poniżej sześciu miesięcy i oferuje obligatariuszom stosowną rekompensatę powstałego opóźnienia”.

Zarząd spółki pragnie podkreślić stabilną sytuację finansową Inno-Gene oraz fakt, iż do tej pory spółka zawsze wypłacała odsetki w terminie. Inno-Gene jest rentowna i generuje gotówkę, co zdaniem zarządu pozwoli spółce spłacić zadłużenie wobec obligatariuszy przy wykorzystaniu środków wypracowanych w bieżącej działalności grupy – poinformowano także w oświadczeniu.

Papiery dłużne serii A o wartości 722 tys. zł zostały wyemitowane 10 października 2016 roku, a ich okres spłaty ustalono wówczas na dwa lata. 

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

 • RCI Leasing Polska debiutuje na Catalyst

  22 lutego 2019
  Spółka leasingowa, należąca do francuskiego RCI Banque, finansowego ramienia grupy Renault, wprowadziła do obrotu trzyletnie papiery, za które płaci WIBOR 6M plus 1,7 pkt proc. marży.
  czytaj więcej
 • Zacięta walka o Prime Car Management

  21 lutego 2019
  Dzień po pojawieniu się trzeciego chętnego na zakup spółki Hitachi Capital Polska ponownie podwyższyło oferowaną w wezwaniu cenę, tym razem z 18,05 zł do 22,25 zł za jedną akcję.
  czytaj więcej
 • Zysk netto BS w Limanowej spadł o 80 proc. r/r

  10 października 2018
  Bank miał tylko 0,5 mln zł zysku netto w I półroczu wobec 2,7 mln zł przed rokiem. Wyraźnie poprawił natomiast współczynnik wypłacalności.
  czytaj więcej
 • Meyra Group z lepszymi wynikami

  10 października 2018
  Dostawca sprzętu rehabilitacyjnego osiągnął 9,3 mln zł zysku operacyjnego w I półroczu wobec 0,9 mln zł straty przed rokiem. Wyraźnie poprawił też przepływy operacyjne, ale i istotnie zwiększył wartość krótkoterminowych zobowiązań.
  czytaj więcej

Emisje