wtorek, 20 kwietnia 2021

Newsroom

Ipopema Benefit 3 FIZAN pozyskał 5,9 mln zł z marcowej emisji certyfikatów

msd | 29 marca 2021
Zarządzany przez CVI DM oraz Ipopemę TFI fundusz obligacji firm pożyczkowych i faktoringowych przydzielił inwestorom 49,9 tys. certyfikatów inwestycyjnych wobec 300 tys., które oferował.

Na warte 5,91 mln zł certyfikaty serii M zapisy złożyło 80 inwestorów, wynika z komunikatu funduszu. Certyfikaty ofertowano przy cenie emisyjnej równej 118,47 zł za sztukę, co odpowiadało ostatniej – comiesięcznej – wycenie starszych serii (na GPW wycenianych obecnie przez sprzedającego na 116,5-118 zł). 

Była to druga z 10 publicznych emisji certyfikatów inwestycyjnych, które na bazie istniejącego prospektu Ipopema Benefit 3 FIZAN zamierza przeprowadzić do listopada tego roku włącznie. 

Z poprzedniej emisji fundusz zebrał 7,44 mln zł. Uplasowane w lutym certyfikaty zadebiutowały w poniedziałek na GPW (bez transakcji do godz. 16.30).

Kolejną ofertę Ipopema Benefit 3 FIZAN planuje przeprowadzić w dniach 7-21 kwietnia.

Fundusz Ipopema Benefit 3 FIZAN inwestuje przede wszystkim w obligacje firm pożyczkowych i faktoringowych, a jego celem – wg materiałów marketingowych – ma być wypracowanie 4-6 proc. rocznej stopy zwrotu po potrąceniu opłaty za zarządzanie (3,25 proc.). Od stycznia tego roku funduszem zarządza CVI Dom Maklerski, podmiot wyspecjalizowany w inwestowaniu w firmowy dług, szczególnie o charakterze prywatnym (tzw. private debt).

Więcej wiadomości o Ipopema Benefit 3 FIZAN

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje