wtorek, 31 stycznia 2023

Newsroom

Jednocyfrowe kupony odchodzą do przeszłości

Michał Sadrak | 15 czerwca 2022
Oczekiwania wzrostu stóp procentowych ponownie przybrały na sile, a zgodnie z nimi średnie oprocentowanie giełdowych korporatów niedługo może przebić 12 proc.
Żeby dokończyć lekturę należy wykupić abonament
 • Enea pożycza 2,5 mld zł

  30 stycznia 2023
  Energetyczna spółka zawarła z konsorcjum banków umowy kredytowe o łącznej wartości 2,5 mld zł. Cześć zadłużenia powiązana będzie ze wskaźnikami zrównoważonego rozwoju.
  czytaj więcej
 • Liczba mieszkań sprzedanych przez deweloperów z rynku Catalyst

  13 stycznia 2023
  Notowane na Catalyst spółki sprzedały 13,9 tys. lokali w 2022 r. wobec 22,5 tys. rok wcześniej. Po nieco lepszym IV kwartale, obserwatorzy rynku zachodzą w głowę, czy najgorsze już za deweloperami.
  czytaj więcej
 • PGE przejmie PKP Energetyka za 1,9 mld zł

  28 grudnia 2022
  Zarząd i rada nadzorcza PGE wyraziły zgodę na nabycie 100 proc. udziałów PKPE Holding, spółki holdingowej kontrolującej szereg podmiotów, których działalność skoncentrowana jest wokół PKP Energetyka.
  czytaj więcej
 • LPP zapowiada naprostowanie kapitału obrotowego

  15 grudnia 2022
  Odzieżowa grupa pozbyła się około 1 mld zł nadmiarowych zapasów w III kwartale i oczekuje, że lada moment uda jej się znormalizować stan zatowarowania. W przyszłym roku chce osiągnąć dwucyfrowy wzrost obrotów i wyższe marże, ale z emisją obligacji cierpliwie poczeka na lepsze warunki rynkowe.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Catalyst