środa, 27 maja 2020

Newsroom

Kancelaria Medius kupiła pierwszy portfel w Meksyku

msd | 19 sierpnia 2019
Po ponad roku od rejestracji spółki zależnej w Meksyku krakowski windykator kupił pierwszy portfel wierzytelności na tamtejszym rynku. Zapłacił za niego 18,6 mln meksykańskich peso, czyli równowartość około 3,75 mln zł.

Pierwszy zakup objął wierzytelności względem 713 dłużników z rynku fintech, a więc najpewniej klientów jednej z działających w Meksyku firm pożyczkowych. 

Jak podała Kancelaria Medius, zawarcie umowy stanowi element realizacji strategii emitenta na rynkach globalnych w obszarze zwiększania udziału w rynku wierzytelności z sektora B2C.

Kancelaria Medius, jak sama podaje, ma być pierwszą polska spółką windykacyjną w Meksyku. Swoją spółkę zależną zarejestrowała na tamtejszym rynku w czerwcu 2018 r., ale o planach jej powołania informowała już kilka miesięcy wcześniej.

Do tej pory Kancelaria Medius operacyjnie obecna była w Polsce, Hiszpanii i Czechach. 

Po lipcowym wykupie obligacji na 15 mln zł w giełdowym obrocie zostały trzy z siedmiu istniejących serii papierów dłużnych windykacyjnej spółki. Najbliższymi wykupu papierami KME1219 na 5,7 mln zł po raz ostatni handlowano prawie dwa tygodnie temu, gdy wyceniono je na 100,5 proc. nominału.

Więcej wiadomości o Kancelaria Medius S.A.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

Emisje