sobota, 16 listopada 2019

Newsroom

Kancelaria Medius kupiła pierwszy portfel w Meksyku

msd | 19 sierpnia 2019
Po ponad roku od rejestracji spółki zależnej w Meksyku krakowski windykator kupił pierwszy portfel wierzytelności na tamtejszym rynku. Zapłacił za niego 18,6 mln meksykańskich peso, czyli równowartość około 3,75 mln zł.

Pierwszy zakup objął wierzytelności względem 713 dłużników z rynku fintech, a więc najpewniej klientów jednej z działających w Meksyku firm pożyczkowych. 

Jak podała Kancelaria Medius, zawarcie umowy stanowi element realizacji strategii emitenta na rynkach globalnych w obszarze zwiększania udziału w rynku wierzytelności z sektora B2C.

Kancelaria Medius, jak sama podaje, ma być pierwszą polska spółką windykacyjną w Meksyku. Swoją spółkę zależną zarejestrowała na tamtejszym rynku w czerwcu 2018 r., ale o planach jej powołania informowała już kilka miesięcy wcześniej.

Do tej pory Kancelaria Medius operacyjnie obecna była w Polsce, Hiszpanii i Czechach. 

Po lipcowym wykupie obligacji na 15 mln zł w giełdowym obrocie zostały trzy z siedmiu istniejących serii papierów dłużnych windykacyjnej spółki. Najbliższymi wykupu papierami KME1219 na 5,7 mln zł po raz ostatni handlowano prawie dwa tygodnie temu, gdy wyceniono je na 100,5 proc. nominału.

Więcej wiadomości o Kancelaria Medius S.A.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

 • I2 Development dalej od kowenantów

  15 listopada 2019
  Tym razem bez istotnych jednorazowych wydarzeń poznański deweloper oddalił wskaźnik zadłużenia netto od kowenantu w warunkach emisji trzech notowanych na Catalyst serii.
  czytaj więcej
 • Mniej gotówki w kasie Marvipolu

  15 listopada 2019
  Mimo udanego kwartału, na koniec września grupa wykazała spadek środków pieniężnych do poziomu najniższego od dziewięciu kwartałów.
  czytaj więcej
 • Wysoki cash flow operacyjny Rokity w III kwartale

  15 listopada 2019
  Pomimo wciąż słabnących wyników, grupa PCC Rokita wypracowała 102,7 mln zł gotówki z działalności operacyjnej w III kwartale. Obniżyła więc zadłużenie, ale kosztem istotnego odpływu gotówki.
  czytaj więcej
 • Kancelaria Medius obniżyła wskaźniki zadłużenia

  15 listopada 2019
  Po lipcowym wykupie obligacji i zrealizowanych w III kwartale przepływach operacyjnych windykator wykazywał najniższe wskaźniki dług netto/EBITDA i dług netto/kapitały własne od czterech kwartałów. Spółka kontynuuje przegląd opcji strategicznych, mimo utraty zezwolenia przez Lartiq TFI, z którym była związana na wielu płaszczyznach.
  czytaj więcej

Emisje