czwartek, 21 czerwca 2018

Newsroom

Kancelaria Medius nie zmieni właściciela

msd | 13 lipca 2017
Główni akcjonariusze windykacyjnej spółki nie porozumieli się z potencjalnym kupującym.

O możliwych zmianach właścicielskich Kancelaria Medius informowała przed czterema miesiącami. Potencjalnym kupującym wydawał się zaś GetBack (obie strony tego oficjalnie nie potwierdziły).

W ocenie akcjonariuszy i zarządu emitenta złożona oferta uniemożliwiła dalszy rozwój spółki, jednocześnie akcjonariusze i zarządu uważają, iż emitent ma bardzo duże możliwości rozwoju organicznego co w dłuższej perspektywie czasu będzie znacząco lepsze dla emitenta, a także dla jego akcjonariuszy – poinformowano w komunikacie.

Niedawno Kancelaria Medius rozpoczęła działalność w Czechach. Poza Polską spółka wciąż rozwija też biznes windykacyjny w Hiszpanii.

W obrocie na Catalyst znajdują się cztery serie obligacji Kancelarii Medius z terminami spłaty od października tego roku (3,18 mln zł) do grudnia 2019 r. Rynek wtórny wycenia wszystkie serie powyżej nominału. Najdłuższe papiery KME1219 notowane są przy 5,92 proc. rentowności brutto i na takich warunkach można je też od ręki nabyć.

Tydzień temu spółka informowała o uplasowaniu wartej 10 mln zł prywatnej emisji obligacji. 

Więcej wiadomości o GetBack S.A., Kancelaria Medius S.A.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

 • Bank BPS ze stratą i uwagami audytora

  20 czerwca 2018
  Skonsolidowana strata banku sięgnęła w ubiegłym toku 46,3 mln zł. Realizacja postępowania naprawczego przebiega raczej niespecjalnie, jeśli rzucić okiem na współczynniki kapitałowe. Audytor zgłosił zastrzeżenia do sprawozdania banku, a jedno z nich prowadzi do interesującego funduszu inwestycyjnego z akcjami BPS-u i niepłynnymi obligacjami spółdzielczymi.
  czytaj więcej
 • Comp sprzedaje spółką zależną PayTel

  20 czerwca 2018
  Umowa zawarta ze spółką portugalskiej grypy SIBS SGPS zobowiązuje Comp do sprzedaży 100 proc. akcji PayTel za cenę co najmniej 34 mln zł, która może wzrosnąć w kolejnych latach, maksymalnie do 200 mln zł.
  czytaj więcej
 • Nowa seria obligacji ABS Investment w obrocie

  13 lipca 2017
  Czteroletnie niezabezpieczone papiery inwestycyjnej spółki oprocentowane są na stałe 7,5 proc. w skali roku.
  czytaj więcej
 • MLP Group debiutuje na Catalyst

  12 lipca 2017
  Spółka wyspecjalizowana w budowie i zarządzaniu centrami magazynowymi wprowadziła do obrotu obligacje warte 20 mln euro.
  czytaj więcej

Emisje