piątek, 27 kwietnia 2018

Newsroom

Kancelaria Medius nie zmieni właściciela

msd | 13 lipca 2017
Główni akcjonariusze windykacyjnej spółki nie porozumieli się z potencjalnym kupującym.

O możliwych zmianach właścicielskich Kancelaria Medius informowała przed czterema miesiącami. Potencjalnym kupującym wydawał się zaś GetBack (obie strony tego oficjalnie nie potwierdziły).

W ocenie akcjonariuszy i zarządu emitenta złożona oferta uniemożliwiła dalszy rozwój spółki, jednocześnie akcjonariusze i zarządu uważają, iż emitent ma bardzo duże możliwości rozwoju organicznego co w dłuższej perspektywie czasu będzie znacząco lepsze dla emitenta, a także dla jego akcjonariuszy – poinformowano w komunikacie.

Niedawno Kancelaria Medius rozpoczęła działalność w Czechach. Poza Polską spółka wciąż rozwija też biznes windykacyjny w Hiszpanii.

W obrocie na Catalyst znajdują się cztery serie obligacji Kancelarii Medius z terminami spłaty od października tego roku (3,18 mln zł) do grudnia 2019 r. Rynek wtórny wycenia wszystkie serie powyżej nominału. Najdłuższe papiery KME1219 notowane są przy 5,92 proc. rentowności brutto i na takich warunkach można je też od ręki nabyć.

Tydzień temu spółka informowała o uplasowaniu wartej 10 mln zł prywatnej emisji obligacji. 

Więcej wiadomości o GetBack S.A., Kancelaria Medius S.A.

 • GetBack ma 88,3 mln zł niewykupionych obligacji

  26 kwietnia 2018
  Windykator nie spłacił już 24 serii obligacji według stanu na 25 kwietnia, wynika z opublikowanego komunikatu. Łącznie z niewypłaconymi odsetkami spółka zalega z płatnościami na 91,58 mln zł. Teraz może ruszyć lawina wezwań do wykupu pozostałych emisji.
  czytaj więcej
 • S&P zawiesza rating GetBacku

  25 kwietnia 2018
  Agencja dostrzegła, że spółka ma problemy z terminowym wykupem co najmniej jednej serii obligacji. Nie mając wystarczających informacji o płynności windykatora S&P zdecydowało o zawieszeniu ratingu.
  czytaj więcej
 • GetBack miał 2,6 mld zł wyemitowanych obligacji na koniec marca

  24 kwietnia 2018
  Papiery spółki posiadały 9.242 podmioty, w tym 9.064 osób fizycznych – wynika z informacji podanych przez Komisję Nadzoru Finansowego, a opierających się o dane Polskiego Funduszu Rozwoju.
  czytaj więcej
 • Konrad Kąkolewski chce się sądzić z GetBackiem

  24 kwietnia 2018
  Były prezes windykacyjnej spółki nie zgadza się z powodami jego odwołania. Podtrzymuje też stanowisko, że negocjacje z PKO BP i PFR były prowadzone – wynika z oświadczenia nadesłanego do redakcji Obligacje.pl przez radcę prawnego reprezentującego Konrada Kąkolewskiego i Annę Paczuską.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

Emisje