poniedziałek, 29 maja 2023

Newsroom

Kolejny udany miesiąc funduszy korporacyjnych

Emil Szweda | 05 kwietnia 2023
Średnia stopa zwrotu wyniosła w tym segmencie 0,7 proc., a aż sześć z 23 funduszy zarobiło ponad 1 proc. Nieoczekiwanie w dół pociągnęły średnią wyniki Rentiera.
Żeby dokończyć lekturę należy wykupić abonament

Więcej wiadomości kategorii Fundusze

 • Fundusze korporacyjne wciąż na diecie

  16 maja 2023
  W kwietniu fundusze obligacji korporacyjnych straciły – mimo osiągnięcia dobrych wyników – 74 mln zł aktywów. Nie licząc styczniowych zrywów, spadek aktywów trwa od półtora roku.
  czytaj więcej
 • Szósty miesiąc zysków funduszy korporacyjnych

  04 maja 2023
  Fundusze obligacji firm zarobiły w kwietniu średnio 1,02 proc. i był to szósty z kolei miesiąc z dodatnią stopą zwrotu. W skali roku uskładało się już ponad 7 proc., co jest najlepszym wynikiem odnotowanym w naszych statystykach.
  czytaj więcej
 • Aktywa funduszy korporacyjnych znów spadły

  17 kwietnia 2023
  Niezłe wyniki nie powstrzymują inwestorów przed wycofywaniem środków z funduszy obligacji firm, które w marcu straciły 1,45 proc. aktywów. Tym razem to już tylko 112 mln zł.
  czytaj więcej
 • Michael/Ström uruchamia fundusz obligacji dużych spółek

  24 marca 2023
  Broker utworzył zamknięty fundusz, który będzie inwestował w dług największych przedsiębiorstw, w tym kontrolowanych przez skarb państwa lub z nadanym ratingiem inwestycyjnym. Liczy, że w ten sposób trafi w gusta bardziej konserwatywnych inwestorów niż w swoim dotychczasowym funduszu obligacji korporacyjnych.
  czytaj więcej