czwartek, 25 kwietnia 2019

Newsroom

Konferencja: Perspektywy rozwoju REIT w Polsce

redakcja Obligacje.pl | 11 kwietnia 2016
Inwestycje dające stabilne dochody cieszą się coraz większą popularnością w Polsce. Inwestorom detalicznym wciąż jest jednak trudno zarabiać na wynajmie powierzchni komercyjnej, ale to może się wkrótce zmienić. Czym są REITy i w jaki sposób mogą odmienić rynek nieruchomości w Polsce?

Fundusze typu REIT (Real Estate Investment Trust) funkcjonują na świecie od lat 60-tych XX wieku. Ich główne zalety takie jak stałe dochody z inwestycji, wysoka płynność oraz profesjonalne zarządzanie stanowią o tym, że inwestorzy uważają je za istotny element każdego dobrze zdywersyfikowanego portfela. Na polskim rynku pojawiają się wstępne szacunki wskazujące na to, że uruchomienie REIT zwiększy wpływy do budżetu Państwa nawet o kwotę 200 milionów zł dzięki podatkom od stosunkowo wysokich dywidend.

Jakie są perspektywy i bariery rozwoju REIT-ów w Polsce? Co mówią nam doświadczenia międzynarodowe? Na co inwestorzy mogą liczyć ze strony legislatorów? Jaki wpływ REIT-y mogą/będą mieć na sektor nieruchomości i polski rynek kapitałowy?

Między innymi na te pytania będziemy szukać odpowiedzi podczas konferencji „Perspektywy rozwoju REIT  w Polsce”, która odbędzie się 28 kwietnia br. w hotelu Marriott w Warszawie. Więcej informacji: www.personalities.pl/reit.

Uwaga! Użytkownicy portalu Obligacje.pl mogą obniżyć koszt udziału w konferencji o 200 PLN netto. Aby otrzymać rabat prosimy o maila na adres bok@obligacje.pl zawierającego imię i nazwisko uczestnika konferencji zgłoszonego na stronie organizatora. Pięć pierwszych osób, które zgłoszą się do nas, otrzyma darmowe wejściówki (tylko zarejestrowani użytkownicy serwisu).

Obligacje.pl są partnerem medialnym konferencji.

Więcej wiadomości kategorii Prawo

Emisje