sobota, 23 marca 2019

Newsroom

Kongres obligacji korporacyjnych: 26-27 listopada

redakcja Obligacje.pl | 05 listopada 2018
Tradycyjnie pod koniec roku Ceeta – organizator kongresu – zaprasza uczestników rynku obligacji korporacyjnych do spotkania środowiska i wymiany opinii oraz udziału w specjalistycznych warsztatach.

Tematy poruszane pierwszego dnia Kongresu są czytelną wskazówką dotyczącą oceny najważniejszych zjawisk, które wpłynęły na rynek w mijającym roku. Pierwszy wykład dotyczyć będzie wyceny obligacji i przejścia z metody stopy efektywnej na wycenę rynkowa, o czym sporo w ostatnich miesiącach mówiono. Omówienie tych zagadnień powierzono Dominikowi Łaginowi i Marcinowi Maciaszczykowi z EY. O zmianach w sposobie oferowania obligacji „w szczególności wywołanych sprawą GetBacku i działaniami organów nadzoru” będą dyskutować paneliści z domów maklerskich. Planowane zmiany w przepisach dotyczących emisji euroobligacji omówią natomiast Grzegorz Abram i Tomasz Szymura, z Clifford Chance.

Zgodnie z informacjami od organizatorów, wykład na temat wyceny obligacji i przejścia z metody efektywnej na rynkową poprowadzą specjaliśy z EY.

Drugiego dnia kongresu także omawiane będą rynkowe nowości, tym razem jednak z innej nieco perspektywy. Możliwości przeprowadzenia emisji obligacji przy użyciu blockchain przedstawi Richard Cohen z Allen & Overy, Po dwóch panelach dyskusyjny, w których udział wezmą przedstawiciele zarówno inwestorów jak i oferujących omówione zostaną "węzłowe zagadnienia prawne" dotyczące restrukturyzacji wierzytelności z obligacji.

Ponadto w czasie kongresu przeprowadzonych zostanie osiem warsztatów tematycznych, przy czym odbędą się one równolegle (po cztery każdego dnia).

Kongers odbędzie się warszawskim hotelu Westin w dniach 26-27 listopada. Więcej informacji pod tym linkiem.

Patronem medialnym wydarzenia ponownie wybrano serwis Obligacje.pl.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

Emisje