poniedziałek, 23 września 2019

Newsroom

Kruk kupił od GetBacku rumuńskie wierzytelności

msd | 10 czerwca 2019
Windykacyjne spółki zawarły wartą 37,4 mln zł umowę sprzedaży wierzytelności. Zgodę na jej finalizację wyrazić musi jeszcze nadzorca sądowy GetBacku.

Transakcja obejmie część wierzytelności, które GetBack posiada w Rumunii. Jak wynika z komunikatu Kruka, to głównie konsumenckie długi.

- Przyglądamy się każdej możliwości inwestycyjnej zarówno na rynku pierwotnym jak i wtórnym. Posiadamy niezbędne doświadczenie  - jako lider w Polsce i w Rumunii - i jesteśmy naturalnym partnerem w takich transakcjach. Sukces tej transakcji w dalszym ciągu zależy od kilku warunków zawieszających, w tym od pozyskania odpowiednich zgód po stronie sprzedającego – powiedział Piotr Krupa, prezes Kruka, cytowany w komunikacie prasowym.

Wcześniej, w maju, przedstawiciele GetBacku informowali, że pracują nad sprzedażą całego rumuńskiego biznesu.

W ubiegły piątek GetBack podał natomiast, że zaprosił wybrane podmioty do rozmów i ewentualnych negocjacji w sprawie sprzedaży kolejnych portfeli wierzytelności. Chodzi o portfele będące zabezpieczeniem pozaukładowych długów GetBacku.

W ubiegły czwartek sąd zatwierdził układ GetBacku z wierzycielami w ramach uruchomionego ponad rok temu przyspieszonego postępowania restrukturyzacyjnego. Niezabezpieczeni obligatariusze mają zostać spłaceni w 25 proc. przez osiem lat. Najpierw jednak musi jeszcze dojść do uprawomocnienia układu.

W osobnym komunikacie GetBack poinformował, że w kwietniu miał 23,4 mln zł odzysków od dłużników.

Więcej wiadomości o GetBack S.A., Kruk S.A.

Więcej wiadomości kategorii Purgatorium

Emisje