piątek, 18 czerwca 2021

Newsroom

Kurator chce obligatariusza w radzie nadzorczej GetBacku

msd | 22 maja 2018
Kamil Hajduk, kurator obligatariuszy w przyspieszonym postępowaniu układowym GetBacku, chciałby ogłoszenia przerwy we wtorkowym NWZ spółki celem wyboru do jej rady nadzorczej osoby z grona posiadaczy obligacji.

Kurator chce aby spółka udostępniła dane źródłowe do oceny możliwości zrealizowania przedstawionych wstępnie propozycji układowych. Ponadto, chce on też powołania do rady nadzorczej jednego z obligatariuszy. 

We wtorek o godz. 10.30 rozpoczyna się zwołane na wniosek Abris Capital Partners, głównego akcjonariusza, NWZ w sprawie „zmian w składzie rady nadzorczej”. W istocie chodzi o uzupełnienie składu rady, która liczy obecnie trzech członków wobec wymaganych statutem spółki od pięciu do siedmiu. 

(…) Kurator poprosił zarząd o przekazanie akcjonariuszom spółki, aby na zbliżającym się NWZA zrobili przerwę celem wyboru członka rady nadzorczej z grona obligatariuszy, szczególnie istotne wydaje się to w kontekście aktualnych propozycji układowych przewidujących konwersję – poinformował Kamil Hajduk na swojej stronie internetowej.

We wstępnych propozycjach układowych znajdujący się w postepowaniu restrukturyzacyjnym GetBack proponuje właścicielom niezabezpieczonych obligacji spłatę 65,36 proc. należności głównej w latach 2018-2025 przy jednoczesnym umorzeniu wszelkich odsetek. Pozostała część należności (34,64 proc.) miałaby podlegać konwersji na akcje przy cenie 8,36 zł. Propozycje te, jak zapowiadali niedawno przedstawiciele spółki, będą jeszcze dyskutowane z wierzycielami. W każdym razie przy ujemnym kapitale własnym, jaki wykaże spółka, uniknięcie przez obligatariuszy jakiegokolwiek strzyżenia będzie prawdopodobnie niemożliwe.

W opiniowaniu układu wziąć może też rada wierzycieli, która zostanie powołana. Jednym ze zgłoszonych do niej kandydatów, jak wskazywaliśmy w ubiegłym tygodniu, jest Konrad Kąkolewski, były prezes GetBacku, którego rada nadzorcza odwołała w połowie kwietnia.

W poniedziałek Dziennik Gazeta Prawna ujawnił natomiast, że złożone w kwietniu przez KNF zawiadomienia do Prokuratury Regionalnej w Warszawie z podejrzeniem popełnienia przestępstwa przez zarząd GetBacku dotyczą działania na szkodę spółki, łamania ustawy o rachunkowości, podawania nieprawdziwych informacji w raportach okresowych i sprawozdaniach finansowych.

Sama spółka w poniedziałek po raz kolejny przesunęła natomiast termin publikacji sprawozdania za 2017 r. Poinformowała też o zwiększeniu oczekiwanej skonsolidowanej straty netto z 1 mld zł do 1,2 mld zł. Oznaczałoby to, że kapitały własne GetBacku znajdują się około 440-470 mln zł na minusie.

Więcej wiadomości o GetBack S.A. (w restrukturyzacji)

Więcej wiadomości kategorii Purgatorium

Emisje