wtorek, 23 kwietnia 2024

Newsroom

Kurator obligatariuszy GetBacku może poprzeć odroczenie terminu głosowania nad układem

msd | 08 października 2018
To wniosek z komunikatu Kamila Hajduka, kuratora obligatariuszy, który przyznał, że chce współpracy z radą wierzycieli. Ta zaś odroczenie terminu głosowania nad układem poparła.

Termin głosowania nad układem GetBacku przewidziano na najbliższy wtorek. Spółka otrzymała jednak trzy wiążące oferty od inwestorów na zakup jej aktywów. Środki z ewentualnej transakcji miałyby trafić do wierzycieli windykatora w 2019 r. lub najpóźniej na początku 2020 r. Zarząd Getbacku uznaje więc otrzymane oferty za „atrakcyjne” względem realizacji ośmioletniego układu, w czym zyskał także przychylność rady wierzycieli. Kolejnym sojusznikiem w przełożeniu terminu głosowania nad układem może okazać się kurator obligatariuszy.

- Kurator, jak to wielokrotnie podkreślał, nie po to przeprowadził publiczne wybory na kandydatów na członków rady wierzycieli, aby w przyszłości nie współpracować z tą reprezentacją obligatariuszy – poinformował Kamil Hajduk.

Kurator przypomina jednak, że to nie on podejmie decyzję o terminie głosowania. W istocie, decyzja ta należeć będzie do sędziego. Ten zaś na sierpniowym posiedzeniu informował, że termin 9 października ma charakter ostateczny i dalsze jego przekładanie nie jest planowane. Zarząd GetBacku liczy jednak, że argumenty o opcji inwestorskiej są wystarczająco mocne, by sędzia zgodził się odroczyć głosowanie do połowy grudnia tego roku.

Brak przesunięcia terminu głosowania nad układem – zdaniem zarządu windykatora – zaprzepaści możliwość pozyskania inwestora. Ewentualne wtorkowe przyjęcie którejś z obecnych propozycji układowych wyeliminuje możliwość rozmowy z inwestorami co najmniej na kilka miesięcy.

- Przegłosowanie układu to jedno, ale prawdopodobnie będą próby jego zaskarżenia, więc uprawomocnienie mogłoby trwać kilka miesięcy. Inwestorzy mogą tyle nie poczekać. Złożone oferty mają ograniczenia czasowe – mówił w piątek Przemysław Dąbrowski, prezes GetBacku, podczas spotkania z dziennikarzami, które szerzej opisujemy tutaj.

Po ewentualnej sprzedaży większości wierzytelnościowych aktywów z GetBacku pozostałaby głównie spółka wydmuszka, która mogłaby próbować dochodzić roszczeń, na przykład wobec Altus TFI czy Trigon TFI.

Więcej wiadomości o Capitea S.A. (d. GetBack S.A.)

Więcej wiadomości kategorii Purgatorium