środa, 22 maja 2019

Newsroom

Kurator obligatariuszy GetBacku może poprzeć odroczenie terminu głosowania nad układem

msd | 08 października 2018
To wniosek z komunikatu Kamila Hajduka, kuratora obligatariuszy, który przyznał, że chce współpracy z radą wierzycieli. Ta zaś odroczenie terminu głosowania nad układem poparła.

Termin głosowania nad układem GetBacku przewidziano na najbliższy wtorek. Spółka otrzymała jednak trzy wiążące oferty od inwestorów na zakup jej aktywów. Środki z ewentualnej transakcji miałyby trafić do wierzycieli windykatora w 2019 r. lub najpóźniej na początku 2020 r. Zarząd Getbacku uznaje więc otrzymane oferty za „atrakcyjne” względem realizacji ośmioletniego układu, w czym zyskał także przychylność rady wierzycieli. Kolejnym sojusznikiem w przełożeniu terminu głosowania nad układem może okazać się kurator obligatariuszy.

- Kurator, jak to wielokrotnie podkreślał, nie po to przeprowadził publiczne wybory na kandydatów na członków rady wierzycieli, aby w przyszłości nie współpracować z tą reprezentacją obligatariuszy – poinformował Kamil Hajduk.

Kurator przypomina jednak, że to nie on podejmie decyzję o terminie głosowania. W istocie, decyzja ta należeć będzie do sędziego. Ten zaś na sierpniowym posiedzeniu informował, że termin 9 października ma charakter ostateczny i dalsze jego przekładanie nie jest planowane. Zarząd GetBacku liczy jednak, że argumenty o opcji inwestorskiej są wystarczająco mocne, by sędzia zgodził się odroczyć głosowanie do połowy grudnia tego roku.

Brak przesunięcia terminu głosowania nad układem – zdaniem zarządu windykatora – zaprzepaści możliwość pozyskania inwestora. Ewentualne wtorkowe przyjęcie którejś z obecnych propozycji układowych wyeliminuje możliwość rozmowy z inwestorami co najmniej na kilka miesięcy.

- Przegłosowanie układu to jedno, ale prawdopodobnie będą próby jego zaskarżenia, więc uprawomocnienie mogłoby trwać kilka miesięcy. Inwestorzy mogą tyle nie poczekać. Złożone oferty mają ograniczenia czasowe – mówił w piątek Przemysław Dąbrowski, prezes GetBacku, podczas spotkania z dziennikarzami, które szerzej opisujemy tutaj.

Po ewentualnej sprzedaży większości wierzytelnościowych aktywów z GetBacku pozostałaby głównie spółka wydmuszka, która mogłaby próbować dochodzić roszczeń, na przykład wobec Altus TFI czy Trigon TFI.

Więcej wiadomości o GetBack S.A.

Więcej wiadomości kategorii Purgatorium

 • Braster ostrzega obligatariuszy przed upadłością

  20 maja 2019
  Wygasające 29 maja obligacje telemedycznej spółki, co przyznaje ona sama, stały się wymagalne. To zaś może rozpocząć wyścig wierzycieli o wszczęcie egzekucji. Zarząd Brastera zapowiada natomiast złożenie wniosku o ogłoszenie upadłości lub otwarcie restrukturyzacji, jeśli obligatariusze nie wyrażą zgody na przesunięcie terminu spłaty długu.
  czytaj więcej
 • GetBack podnosi wartość wcześniejszego wykupu zabezpieczonych obligacji

  17 maja 2019
  Zaplanowana na 27 maja przedterminowa spłata obejmie jednak nie część, a całość zabezpieczonych obligacji serii G i H, wartych kolejno 14,8 mln zł oraz 5,28 mln zł.
  czytaj więcej
 • GetBack chce przesunąć termin głosowania nad układem

  05 października 2018
  Zamiast 9 października głosowanie miałoby odbyć się w połowie grudnia. Wtedy spółka miałaby już ostateczną umowę z inwestorem, która byłaby – zdaniem zarządu – atrakcyjną alternatywą dla obecnych propozycji układowych. Inicjatywę spółki popiera też rada wierzycieli.
  czytaj więcej
 • GetBack miał 1,12 mld zł straty netto w I półroczu

  05 października 2018
  Na koniec czerwca windykacyjna grupa posiadała 3,55 mld zł zobowiązań i tylko 1,82 mld zł aktywów, z czego 1,43 mld zł przypadało na portfele wierzytelności – wynika ze sprawozdania półrocznego, które nie podlegało przeglądowi biegłego.
  czytaj więcej

Emisje