czwartek, 22 sierpnia 2019

Newsroom

Kwietniowa emisja Atalu debiutuje na Catalyst

msd | 07 czerwca 2019
Deweloper wprowadził do giełdowego obrotu warte 100 mln zł niezabezpieczone dwuletnie papiery dłużne, za które zobowiązuje się płacić WIBOR 6M plus 1,9 pkt proc. marży.

Bazowa marża debiutujących obligacji AT10421, którą ustalono na 1,9 pkt proc., może wzrosnąć o 0,35 pkt proc. lub 0,8 pkt proc., jeśli deweloperska grupa przekroczy wskaźnik dług netto/kapitały własne kolejno na poziomie 0,6x lub 0,8x (bez uwzględnienia zadłużenia wobec dominującego akcjonariusza). Przełamanie wskaźnika zadłużenia na poziomie 0,8x byłoby równocześnie naruszeniem warunków emisji.

W istocie, warunki emisji nie odbiegają od tych, które spółka ustaliła podczas poprzedniej oferty, zamkniętej w październiku 2018 r.

Na rynku pierwotnym warte 100 mln zł papiery dłużne objęło 24 inwestorów instytucjonalnych. Oferta była prowadzona w trybie niepublicznym.

- Warunki emisji obligacji serii AP z punktu widzenia spółki, jak i inwestorów są atrakcyjne. Oferta spotkała się z dużym zainteresowaniem wśród instytucji finansowych, ponieważ jesteśmy doświadczonym oraz wiarygodnym partnerem. Zamierzamy dalej regularnie pozyskiwać środki na rozwój działalność z rynku kapitałowego – zapowiedział Zbigniew Juroszek, prezes Atalu, cytowany w komunikacie prasowym.

W piątek do południa nie handlowano debiutującymi papierami AT10421. 

Na Catalyst notowane są też trzy inne emisje Atalu, a do transakcji nimi także nie dochodzi.

W maju deweloper wykupił papiery dłużne na 40 mln zł. Kolejna spłata, tym razem na 80 mln zł, czeka go w październiku. Wcześniej, w lipcu, spółka wypłaci 182 mln zł dywidendy.

Więcej wiadomości o Atal S.A.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

 • Tarczyński chce przejąć Kanię

  22 sierpnia 2019
  Producent wędlin złożył warunkową ofertę nabycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa konkurencyjnych Zakładów Mięsnych Henryk Kania, które znajdują się w postępowaniu restrukturyzacyjnym.
  czytaj więcej
 • Dalszy wzrost zadłużenia Voxelu

  22 sierpnia 2019
  Dług netto diagnostycznej grupy przekroczył 100 mln zł na koniec II kwartału, co tylko częściowo można wyjaśnić nowymi standardami księgowymi. Voxel sporo inwestuje w aktywa trwałe i akwizycje, czego owoce na razie nie rekompensują wzrostu zadłużenia.
  czytaj więcej
 • Archicom kupi działkę za 40,5 mln zł

  22 sierpnia 2019
  Spółka zależna dewelopera zawarła warunkową umowę nabycia nieruchomości gruntowej we Wrocławiu za cenę 40,5 mln zł netto, na której zamierza wybudować około 370 mieszkań.
  czytaj więcej
 • Słabszy kwartał JHM Development

  21 sierpnia 2019
  Zysk netto dewelopera spadł w II kwartale do najniższego poziomu od blisko trzech lat, a jego przepływy operacyjne były ujemne. Dług netto po raz pierwszy od pięciu lat przekroczył więc 65 mln zł.
  czytaj więcej

Emisje