piątek, 30 października 2020

Newsroom

Kwietniowa sprzedaż detalicznych skarbówek jednak wyższa

msd | 06 maja 2020
W kwietniu sprzedaliśmy obligacje skarbowe o wartości ponad 5,4 mld zł – poinformowało Ministerstwo Finansów na Twitterze.

Z opublikowanych przez resort finansów informacji wynika, że sprzedaż tzw. czteroletnich obligacji antyinflacyjnych sięgnęła w kwietniu 2,85 mld zł. W przypadku trzymiesięcznych papierów popyt sięgnął 1,08 mld zł, a stałokuponowych dwulatek – 799 mln zł. Na emerytalne dziesięciolatki złożono zaś zapisy o wartości 626 mln zł.

Po czterech miesiącach tego roku łączna sprzedaż detalicznych obligacji skarbowych przekroczyła 12,5 mld zł, wynika z informacji podanej przez MF.

Opublikowana przez resort finansów kwota kwietniowego popytu jest o 0,9 mld zł wyższa od tej, którą podaliśmy na łamach Obligacje.pl we wtorek bazując na poniedziałkowych danych z systemu KDPW. Nawiasem mówiąc, najświeższe – wtorkowe – dane z Depozytu wciąż wskazują na 4,47 mld zł sprzedaży obligacji detalicznych z kwietniowej oferty. 

Papiery skarbowe cieszą się zainteresowaniem inwestorów indywidualnych już od dłuższego czasu, ale bezprecedensowy wynik kwietnia wiązać należy przede wszystkim z istotnym obniżeniem odsetek w ofercie majowej. Inwestorzy tłumnie bowiem ruszyli pod koniec miesiąca do składania zapisów, aby jeszcze nabyć papiery na starych warunkach.

Więcej wiadomości o Skarb Państwa

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje