wtorek, 18 czerwca 2019

Newsroom

LC Corp przyjął program emisji obligacji

msd | 03 października 2018
Wartość programu to 400 mln zł. W jego ramach deweloper będzie mógł dokonywać wielokrotnych emisji niezabezpieczonych obligacji.

Dług emitowany będzie „w oparciu o bieżące potrzeby spółki”, a oferty prowadzone będą w trybie niepublicznym. Umowę na realizację programu LC Corp zawarł z mBankiem.

Celem programu jest dywersyfikacja źródeł finansowania oraz optymalizacja kosztów działalności Spółki. Program nie wpływa na dotychczasowe założenia spółki dotyczące ogólnego poziomu zadłużenia netto w relacji do wyniku EBITDA – poinformował LC Corp.

Bliższe warunki i termin pierwszej emisji nie są na razie znane. W ostatniej ofercie, z lutego tego roku, deweloper proponował WIBOR 6M plus 3,2 pkt proc. za czteroletni niezabezpieczony dług. Oferta, podobnie jak i starsze emisje, kierowana była do inwestorów instytucjonalnych.

Na Catalyst notowanych jest siedem serii obligacji LC Corp, a najbliższy wykup czeka spółkę już 30 października (30 mln zł). Do transakcji papierami dewelopera dochodzi rzadko lub wcale. Najdłuższa seria LCC0622 w ostatniej transakcji, z 28 września, wyceniana była na 100,3 proc. nominału, co oznacza w jej przypadku 4,83 proc. rentowności brutto.

Więcej wiadomości o LC Corp S.A.

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje