poniedziałek, 21 października 2019

Newsroom

Legimi obniża wartość oferty obligacji

msd | 23 sierpnia 2019
Nie 2,5 mln zł, jak początkowo zapowiadano, a 2,35 mln zł warta będzie publiczna emisja 12-miesięcznych obligacji dostawcy elektronicznych książek w modelu subskrypcyjnym.

Pozostałe parametry oferty pozostają niezmienione. Legimi zapłaci więc 8,5 proc. za roczny dług zabezpieczony na zbiorze istniejących i przyszłych praw oraz ruchomości o zmiennym składzie, a także trzema siódemkami.

Emisja dojdzie do skutku, jeśli popyt sięgnie przynajmniej 1 mln zł.

Termin subskrypcji nie został na razie ujawniony. Legimi zobowiązało się opublikować szczegółowe warunki emisji do 31 sierpnia.

Jak informowaliśmy w miniony wtorek, w najbliższych tygodniach Legimi ma do wykupu dwie serie obligacji – 10 września wygasa bowiem seria Q na 0,38 mln zł, zaś dwa tygodnie później zapada seria J na 2,48 mln zł.

Więcej wiadomości o Legimi S.A.

 • Legimi zapowiada kolejną emisję obligacji

  14 października 2019
  Tym razem dostawca e-booków w abonamencie chce pozyskać do 1,5 mln zł z oferty niepublicznej, w której zaproponuje stałe 8,5 proc. odsetek od 12-miesięcznego długu.
  czytaj więcej
 • Legimi przydzieliło większość emisji

  25 września 2019
  W publicznej ofercie do 2,35 mln zł spółka uplasowała papiery o wartości 2,18 mln zł, z czego 0,43 mln zł rozliczono poprzez potrącenie wierzytelności z dwiema innymi seriami długu.
  czytaj więcej
 • Legimi ruszyło z publiczną ofertą obligacji

  05 września 2019
  Dostawca e-booków w formule abonamentowej chce pozyskać do 2,35 mln zł z oferty rocznego długu. Próg dojścia emisji do skutku ustalono na 1 mln zł, co stanowi niezbędne minimum do zrefinansowania starszych długów. Obok 8,5-proc. kuponu Legimi proponuje też inwestorom darmowe abonamenty na swoje usługi i czytniki e-booków.
  czytaj więcej
 • Legimi zapowiada kolejną publiczną ofertę obligacji

  20 sierpnia 2019
  Dostawca elektronicznych książek w modelu subskrypcyjnym chce pozyskać 2,5 mln zł z emisji 12-miesięcznych papierów dłużnych. Próg dojścia oferty do skutku ustalono na 1 mln zł.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje