środa, 22 maja 2019

Newsroom

Legimi wznawia publiczną ofertę

msd | 08 czerwca 2018
Po złożeniu wyjaśnień przed KNF i konsultacjach, spółka zdecydowała się na wznowienie publicznej emisji obligacji. Termin przyjmowania zapisów został przedłużony.

Legimi wznowiło wartą do 1,2 mln zł publiczną ofertę rocznych obligacji ze stałym 8,5-proc. kuponem. Ze względu na czasowe przerwanie emisji spółka zdecydowała się wydłużyć okres przyjmowania zapisów, z 11 do 14 czerwca.

Wcześniej oferta została zawieszona na żądanie KNF. Emitent i nadzorca reprezentowali bowiem różne stanowiska co do notyfikacji oferty w KNF. Przypomnieć warto, że oferta Legimi jest pierwszą publiczną emisją do 1 mln euro, które mogą być prowadzone bez prospektu i memorandum, a także bez udziały firmy inwestycyjnej. Spółka zrezygnowała z usług domów maklerskich (sama jest oferującym), choć samo memorandum informacyjne przedstawiła.

Emitent pozostaje w stałym kontakcie z KNF w celu wyjaśnienia zastrzeżeń dotyczących terminu zawiadomienia Komisji o prowadzonej emisji. (…) Emitent ceni sobie merytoryczną wymianę informacji z dyrekcją KNF i wykazuje zrozumienie dla nadzoru nad interesem inwestorów, a także respektuje każdy komunikat Komisji, dlatego podjął niezwłocznie działanie, do którego Komisja wezwała w piśmie z dnia 6.06, bez analizowania podstawy prawnej. Po złożeniu wyjaśnień i konsultacjach, podjęto decyzję o wznowieniu emisji i jednoczesnym jej wydłużeniu, z uwagi na zaistniałą przerwę w możliwości składania zapisów – poinformowało Legimi w stanowisku przesłanym Obligacje.pl.

Kilka dni temu spółka zapowiedziała też prywatną ofertę obligacji o wartości 1 mln zł. Tymczasem 13 i 18 czerwca musi ona wykupić starsze papiery warte odpowiednio 0,6 mln zł oraz 1 mln zł.

Więcej wiadomości o Legimi S.A.

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje