czwartek, 03 grudnia 2020

Newsroom

Lokum Deweloper – raport Navigator Debt Advisory

| 18 grudnia 2019
Podsumowanie wyników spółki po raporcie za III kw. 2019 r.

W I-III kw. 2019 r. Grupa Lokum Deweloper na skutek mocno wyprzedanej oferty zdołała zakontraktować 235 lokali wobec 784 mieszkań w analogicznym okresie ubiegłego roku. Na koniec września 2019 r. w związku z wycofaniem ze sprzedaży osiedla Lokum Smart City, oferta dewelopera spadła do zaledwie 261 mieszkań w porównaniu z 435 lokalami w sprzedaży na koniec II kw. 2019r.

W III kw. 2019 r. Grupa uzyskała pozwolenie na budowę 357 lokali, które powstaną w ramach trzyetapowej inwestycji Lokum Salsa. Z kolei w IV kw. bieżącego roku deweloper otrzymał niezbędne decyzje administracyjne umożliwiające realizację 490 lokali w dwóch pozostałych krakowskich inwestycjach – Lokum Siesta oraz Lokum Vista. Dodatkowo w I kw. 2020 r. Grupa spodziewa się otrzymania pozwoleń na budowę dla wrocławskich projektów: osiedla Lokum Porto oraz inwestycji przy ul. Stoczniowej. Dla Grupy oznacza to zakończenie przestojów w realizacji inwestycji na skutek przeciągających się decyzji administracyjnych.

We wrześniu 2019 r. Grupa Lokum Deweloper wprowadziła do oferty 152 lokale w ramach inwestycji Lokum Monte (Sobótka – rekreacyjna miejscowość niedaleko Wrocławia). Z kolei w październiku w Krakowie rozpoczęto sprzedaż 121 mieszkań z drugiego etapu Lokum Siesta oraz 83 mieszkań z pierwszego etapu osiedla Lokum Salsa. Dodatkowo pod koniec listopada Grupa poinformowała o wprowadzeniu do sprzedaży 241 mieszkań z drugiego etapu krakowskiego osiedla Lokum Vista. Oznacza to, że w ostatnich miesiącach oferta dewelopera została uzupełniona o 597 lokali. Mimo to realizacja tegorocznego celu kontraktacji w wysokości 400 lokali będzie dla Grupy Lokum Deweloper trudnym zadaniem. Spodziewamy się bowiem, że wciąż niewielka liczba mieszkań w ofercie dewelopera będzie determinować wolniejsze tempo sprzedaży.

Pobierz cały raport (PDF, 503 KB)

Więcej wiadomości o Lokum Deweloper S.A.

Więcej wiadomości kategorii Analizy

Emisje