środa, 04 sierpnia 2021

Newsroom

Lokum Deweloper – raport Navigator Debt Advisory

| 18 grudnia 2019
Podsumowanie wyników spółki po raporcie za III kw. 2019 r.

W I-III kw. 2019 r. Grupa Lokum Deweloper na skutek mocno wyprzedanej oferty zdołała zakontraktować 235 lokali wobec 784 mieszkań w analogicznym okresie ubiegłego roku. Na koniec września 2019 r. w związku z wycofaniem ze sprzedaży osiedla Lokum Smart City, oferta dewelopera spadła do zaledwie 261 mieszkań w porównaniu z 435 lokalami w sprzedaży na koniec II kw. 2019r.

W III kw. 2019 r. Grupa uzyskała pozwolenie na budowę 357 lokali, które powstaną w ramach trzyetapowej inwestycji Lokum Salsa. Z kolei w IV kw. bieżącego roku deweloper otrzymał niezbędne decyzje administracyjne umożliwiające realizację 490 lokali w dwóch pozostałych krakowskich inwestycjach – Lokum Siesta oraz Lokum Vista. Dodatkowo w I kw. 2020 r. Grupa spodziewa się otrzymania pozwoleń na budowę dla wrocławskich projektów: osiedla Lokum Porto oraz inwestycji przy ul. Stoczniowej. Dla Grupy oznacza to zakończenie przestojów w realizacji inwestycji na skutek przeciągających się decyzji administracyjnych.

We wrześniu 2019 r. Grupa Lokum Deweloper wprowadziła do oferty 152 lokale w ramach inwestycji Lokum Monte (Sobótka – rekreacyjna miejscowość niedaleko Wrocławia). Z kolei w październiku w Krakowie rozpoczęto sprzedaż 121 mieszkań z drugiego etapu Lokum Siesta oraz 83 mieszkań z pierwszego etapu osiedla Lokum Salsa. Dodatkowo pod koniec listopada Grupa poinformowała o wprowadzeniu do sprzedaży 241 mieszkań z drugiego etapu krakowskiego osiedla Lokum Vista. Oznacza to, że w ostatnich miesiącach oferta dewelopera została uzupełniona o 597 lokali. Mimo to realizacja tegorocznego celu kontraktacji w wysokości 400 lokali będzie dla Grupy Lokum Deweloper trudnym zadaniem. Spodziewamy się bowiem, że wciąż niewielka liczba mieszkań w ofercie dewelopera będzie determinować wolniejsze tempo sprzedaży.

Pobierz cały raport (PDF, 503 KB)

Więcej wiadomości o Lokum Deweloper S.A.

Więcej wiadomości kategorii Analizy

 • Popyt na mieszkania nie słabnie – raport

  21 lipca 2021
  W 2021 roku zaobserwujemy wzrost cen mieszkań, jednak nie podzielamy opinii, że mamy do czynienia z bańką na rynku nieruchomości – uważają analitycy DM Navigator.
  czytaj więcej
 • Mieszkanie na wynajem – stabilne i opłacalne

  14 czerwca 2021
  Ostatni, pandemiczny rok potwierdził siłę i zalety inwestycji w mieszkania. Przyszłość dla ich posiadaczy wygląda optymistycznie, choć trzeba brać poprawkę na pierwsze sygnały o możliwości podniesienia stóp procentowych oraz chwilowe problemy rynku najmu – czytamy w raporcie „Mieszkania jako klasa aktywów inwestycyjnych”, przygotowanym przez Michael/Ström Dom Maklerski.
  czytaj więcej
 • Dobre perspektywy Dekpolu (analiza)

  28 maja 2021
  Analitycy Biura Maklerskiego PKO BP prognozują, że wyjątkowo sprzyjające otoczenie w deweloperce mieszkaniowej pozwoli grupie Dekpol osiągnąć skokowy wzrost zysku.
  czytaj więcej
 • DM Navigator: Mocny popyt na lokale mieszkalne

  05 maja 2021
  Deweloperzy dążą do przenoszenia rosnących kosztów produkcji na finalnego odbiorcę, co w naszej ocenie nie wróży w bieżącym roku spadku cen – uważają analitycy.
  czytaj więcej

Emisje