sobota, 22 września 2018

Newsroom

M.W. Trade coraz mniej zarabia, ale generuje dużo gotówki

msd | 09 listopada 2017
W III kwartale spółka zajmująca się finansowaniem jednostek służby zdrowia i JST miała 1,9 mln zł zysku netto wobec 2,5 mln zł rok wcześniej. Trudno będzie o zmianę niekorzystnego trendu bez wzrostu sumy bilansowej. Dotychczasowe kurczenie biznesu sprzyjało natomiast delewarowaniu.
Żeby dokończyć lekturę musisz być zalogowany!

Więcej wiadomości o M.W. Trade S.A.

 • Kwietniowa emisja M.W. Trade trafiła na Catalyst

  11 września 2018
  Spółka wprowadziła do obrotu dwuletnie papiery o wartości 20 mln zł, za które płaci WIBOR 3M plus 4 pkt proc. marży.
  czytaj więcej
 • M.W. Trade coraz mniejsze

  21 sierpnia 2018
  Kurczący się portfel wierzytelności spółki finansującej podmioty lecznicze i jednostki samorządu terytorialnego wprost przekłada się na spadek zysków. Są też dobre strony, otrzymywane spłaty M.W. Trade kieruje na redukcję zadłużenia.
  czytaj więcej
 • Najbardziej i najmniej zadłużeni emitenci obligacji na Catalyst

  29 czerwca 2018
  Nie zawsze brak zadłużenia netto jest wskazówką świadczącą o dobrej kondycji firmy, podobnie jak wskaźniki znacznie odbiegające od przeciętnej muszą oznaczać wyższe ryzyko inwestycji.
  czytaj więcej
 • M.W. Trade coraz mniejsze

  18 maja 2018
  Spółka 10 kwartał z rzędu redukowała sumę bilansową, co przekłada się na dalszy spadek wyników. Jej wierzyciele nie mają na razie powodów do narzekań póki gotówka uwalniana z aktywów finansowych trafia na spłatę zadłużenia.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

 • WB Electronics ograniczyło zadłużenie

  21 września 2018
  Zbrojeniowa grupa zakończyła I półrocze ze stratą i ujemnymi przepływami operacyjnymi. W redukcji zadłużenia pomogła jej więc nie tyle podstawowa działalność, co dokapitalizowanie.
  czytaj więcej
 • Idea Bank miał 404,6 mln zł straty netto w II kwartale

  21 września 2018
  Ogromna, ale i w większości oczekiwana strata, to pokłosie szeregu odpisów i rezerw. Bank zapowiada zyski w kolejnych okresach, co ma pomóc odbudować kapitałowe braki. Na przyszły rok zaplanowano też dokapitalizowanie przez głównego akcjonariusza.
  czytaj więcej
 • Dług netto Cyfrowego Polsatu przestał spadać

  09 listopada 2017
  Wprawdzie zadłużenie finansowe medialno-telekomunikacyjnej grupy ponownie spadło, ale z powodu słabszego gotówkowo kwartału sam dług netto oraz wskaźnik dług netto/EBITDA zakończyły trwające półtora roku delewarowanie. Refinansowanie taniejących ostatnio obligacji nie jest brane pod uwagę.
  czytaj więcej
 • Vantage Development planuje kolejny przedterminowy wykup

  09 listopada 2017
  Wrocławski deweloper przyspieszy spłatę wartych 15 mln zł obligacji serii L. Emisja zapadająca we wrześniu 2019 r. zostanie ostatecznie przedterminowo wykupiona 22 grudnia tego roku.
  czytaj więcej

Emisje