niedziela, 01 sierpnia 2021

Newsroom

Marvipol sprzedaje projekt logistyczno-magazynowy

msd | 18 maja 2021
Spółka celowa, w której deweloper ma 68 proc. udziałów, zawarła przedwstępną umowę sprzedaży nieruchomości za 18,3 mln euro netto.

PDC Industrial Center 141, spółka będąca właścicielem wybudowanego i w pełni wynajętego magazynu pod Wrocławiem, sprzeda go do 30 listopada tego roku. Na razie ma przedwstępną umowę o wartości 18,3 mln euro netto, lecz – jak wskazano – ustalona cena ma jeszcze zostać uaktualniona na dzień zawarcia umorzy przyrzeczonej.

Marvipol ma 68 proc. udziałów w spółce PDC IC 141, uprawniających do 50 proc. głosów na zgromadzeniu wspólników. Reszta należy do podmiotu z grupy Panattoni, z którą deweloper od lat ściśle współpracuje przy projektach logistyczno-magazynowych.

Na 1 czerwca zaplanowano ZWZ Marvipolu, podczas którego odbędzie się głosowanie w sprawie wypłaty 39,6 mln zł dywidendy z wniosku głównego akcjonariusza spółki.

W kwietniu deweloper wyemitował 3,5-letnie obligacje o wartości 116 mln zł. Papiery jeszcze nie trafiły do obrotu na Catalyst, gdzie notowanych jest pięć starszych serii długu Marvipolu z terminami spłaty od sierpnia tego roku do maja 2024 r. Najkrótsze z nich sprzedający wycenia na 100,5 proc., dla najdłuższych natomiast nie wystawiono żadnych ofert sprzedaży.

Więcej wiadomości o Marvipol Development S.A.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

Emisje