niedziela, 22 października 2017

Newsroom

mBank Hipoteczny z rekordową emisją listów zastawnych

msd | 10 października 2017
Warte 1 mld zł papiery to największa emisja w historii krajowego rynku listów zastawnych. Udział w niej wzięły fundusze inwestycyjne, emerytalne, a także ubezpieczyciele i banki.

Sześcioletnie listy zastawne mBanku Hipotecznego oprocentowane będą na WIBOR 3M plus 0,82 pkt proc. marży. Emisja zamykana jest niespełna dwa tygodnie po uplasowaniu wartych 500 mln zł listów pięcioletnich, dla których kupon ustalono wówczas na WIBOR 3M plus 0,75 pkt proc.

Wcześniej w tym roku mBank Hipoteczny wypuścił też listy zastawne w euro. Kupon dla siedmioletnich papierów ustalono na stałe 0,94 proc.

Listy zastawne emitowane przez bank nadaną mają ocenę A z perspektywą pozytywną od agencji Fitch. Sam mBank Hipoteczny oceniany jest zaś na BBB z perspektywą stabilną.

W obrocie na Catalyst znajduje się 27 serii listów zastawnych mBanku Hipotecznego, w tym 16 serii w euro. Do transakcji na GPW praktycznie nie dochodzi.

Więcej wiadomości o mBank Hipoteczny S.A.

Więcej wiadomości kategorii Emisje

 • Europejski Bank Inwestycyjny uplasował obligacje na 750 mln zł

  20 października 2017
  Bank wypuścił kolejną transzę obligacji oprocentowanych na stałe 2,25 proc., zapadających w maju 2021 r. Książkę popytu zdominowały fundusze emerytalne i bankowe departamenty skarbu.
  czytaj więcej
 • Wysyp bankowych emisji

  20 października 2017
  Uplasowane właśnie obligacje Pekao i PKO BP, to tylko dwie z wielu emisji bankowego długu ostatnimi czasy. Od początku II półrocza giełdowe banki pozyskały co najmniej 8,6 mld zł z papierów dłużnych, w tym ponad 43 proc. to obligacje podporządkowane.
  czytaj więcej
 • Dino zapowiada emisję obligacji na 100 mln zł

  10 października 2017
  Sieć marketów zaoferuje trzyletnie papiery dłużne, które oprocentowane będą na WIBOR 3M plus 1,3 pkt proc. marży. Emisja zostanie przeprowadzona w trybie niepublicznym.
  czytaj więcej
 • Kredyt Inkaso złożył prospekt w KNF

  10 października 2017
  Dokument dotyczy wartego 300 mln zł programu publicznych emisji niezabezpieczonych obligacji, które oferowane będą w seriach i w przyszłości trafią do obrotu na Catalyst.
  czytaj więcej

Emisje