niedziela, 22 października 2017

Newsroom

Obligacje Echa dla 464 inwestorów

msd | 06 października 2017
W trzeciej publicznej ofercie, zamykającej wart 300 mln zł program, średni zapis na obligacje dewelopera wyniósł 196,2 tys. zł i był o około 30 proc. niższy niż w dwóch wcześniejszych emisjach.

Ostatnia i zarazem najmniejsza oferta (75 mln zł) przyciągnęła 465 inwestorów, z czego jeden nie otrzymał przydziału. Wcześniej w wartej 125 mln zł wrześniowej emisji złożono 574 zapisy, natomiast w pierwszej ofercie, obliczonej na 100 mln zł, którą przeprowadzono w czerwcu, zapisy złożyło 862 inwestorów. Wtedy też zgłoszono najwyższy popyt (247 mln zł w dwa dni).

Z każdą kolejną ofertą spadał zarówno popyt, jak i średnia wartość zapisu, co mogłoby wskazywać, że nawet w przypadku oferującego z najszerszą w kraju bazą potencjalnych inwestorów (DM PKO BP), portfele potrafią się wysycić.

Łącznie w trzech publicznych ofertach obligacji Echa złożono 1,9 tys. zapisów na łączną kwotę ponad 495 mln zł. Nie można natomiast wykluczyć, że niekiedy byli to ci sami inwestorzy z tymi samymi pieniędzmi, którzy nie zaspokoili swojego popytu w pierwszej emisji, gdy zapisy z obu dni subskrypcji zredukowano o 60 proc.

We wszystkich trzech ofertach Echo proponowało 2,9 pkt proc. marży ponad WIBOR 6M, w czerwcu za papiery czteroletnie, zaś we wrześniu i październiku za pięcioletnie.

Na Catalyst notowanych jest dziewięć serii obligacji Echa, z czego dwie (ECH0318 i ECH0418) to emisje publiczne przeprowadzone przed trzema laty (gdy Echo było jeszcze nieco inną spółką i z innymi akcjonariuszami), a jedna (ECH0721) to emisja publiczna przeprowadzona przed wakacjami. Ostatnia z nich wyceniana jest z 4,58 proc. rentowności brutto.

Więcej wiadomości o Echo Investment S.A.

Więcej wiadomości kategorii Emisje

 • Europejski Bank Inwestycyjny uplasował obligacje na 750 mln zł

  20 października 2017
  Bank wypuścił kolejną transzę obligacji oprocentowanych na stałe 2,25 proc., zapadających w maju 2021 r. Książkę popytu zdominowały fundusze emerytalne i bankowe departamenty skarbu.
  czytaj więcej
 • Wysyp bankowych emisji

  20 października 2017
  Uplasowane właśnie obligacje Pekao i PKO BP, to tylko dwie z wielu emisji bankowego długu ostatnimi czasy. Od początku II półrocza giełdowe banki pozyskały co najmniej 8,6 mld zł z papierów dłużnych, w tym ponad 43 proc. to obligacje podporządkowane.
  czytaj więcej
 • Kancelaria Statima przeprowadzi dogrywkową emisję

  06 października 2017
  Spółka chce pozyskać do 0,5 mln zł z prywatnej oferty obligacji serii D, które docelowo zostaną zasymilowane z uplasowaną niedawno serią C. Dopiero wtedy połączone papiery będą mogły trafić na Catalyst.
  czytaj więcej
 • Columbus Energy pozyskał 4,5 mln zł

  05 października 2017
  Cała publiczna memorandowa oferta obligacji spółki oferującej instalacje fotowoltaiczne w 15-letniej umowie abonamentowej warta była do 5 mln zł.
  czytaj więcej

Emisje