czwartek, 17 sierpnia 2017

Newsroom

Obligacje na dwa lata – przegląd

Michał Sadrak, Obligacje.pl | 07 sierpnia 2017
Dwuletni okres spłaty to tenor od jakiego swoje pierwsze emisje zaczyna wiele małych firm. Wybierając rynek wtórny łatwiej będzie znaleźć większe i dojrzałe przedsiębiorstwa. Konieczny będzie jednak kompromis pomiędzy rentownością obligacji, ich płynnością i – jak zawsze – ryzykiem kredytowym.

Wygasające za około dwa lata papiery dłużne firm oferują od 2,5 do 7,7 proc. rentowności zakupu, ale nie brakuje też takich serii, których zakup nie jest na razie w ogóle możliwy. To właśnie brak ofert sprzedaży lub stosunkowo niewielka podaż mogą w wielu przypadkach okazać się barierą w budowie zdywersyfikowanego portfela. Dość wspomnieć, że nie ma na przykład aktualnie ofert sprzedaży dla wygasających za dwa lata obligacji Archicomu, Lokum Deweloper, Robygu czy Unibepu.

Poniżej przedstawiamy przegląd przykładowych papierów dłużnych wygasających za około 24 miesiące.

Zakupy poniżej nominału

Żeby dokończyć lekturę musisz być zalogowany!

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

 • ABS Investment bardziej zadłużone

  17 sierpnia 2017
  Po zamkniętej w kwietniu emisji obligacji na 2 mln zł inwestycyjna spółka zwiększyła wartość zobowiązań do 10,5 mln zł i długu netto do 4,4 mln zł.
  czytaj więcej
 • Topnieje majątek Admiral Boats

  17 sierpnia 2017
  Kurczące się aktywa spółki zmniejszają szanse wierzycieli na wysokie zaspokojenie w postępowaniu upadłościowym. Nowy dzierżawca segmentu produkcji łodzi osiąga już pierwsze przychody, lecz Admiral Boats nie czerpie z tego korzyści, bo spółka zgodziła się na stałą, stosunkowo niewielką, opłatę dzierżawną.
  czytaj więcej
 • GetBack zwiększa odzyski o 60 proc. r/r

  07 sierpnia 2017
  W I półroczu windykator otrzymał 540 mln zł spłat z tytułu obsługi portfeli nabytych oraz zarządzanych przez spółkę w imieniu funduszy własnych i zewnętrznych.
  czytaj więcej
 • Best ustanowił nowy program publicznych emisji obligacji

  04 sierpnia 2017
  Jego wartość będzie wyższa niż dotychczas i wyniesie 350 mln zł. By przystąpić do emisji windykator musi sporządzić nowy prospekt i uzyskać jego zatwierdzenie przez Komisję Nadzoru Finansowego.
  czytaj więcej

Emisje