środa, 27 maja 2020

Newsroom

Obligatariusze skarżą decyzję BFG o przymusowej restrukturyzacji PBS w Sanoku

msd | 06 lutego 2020
Niektórzy właściciele umorzonych obligacji Podkarpackiego Banku Spółdzielczego zdecydowali się na wniesienie skargi na decyzję Bankowego Funduszu Gwarancyjnego do wojewódzkiego sądu administracyjnego. Powstaje też specjalne stowarzyszenie dla byłych obligatariuszy banku.
Żeby dokończyć lekturę musisz być zalogowany!

Więcej wiadomości o Podkarpacki Bank Spółdzielczy

 • Blisko 40 skarg na decyzję BFG wobec PBS w Sanoku

  14 lutego 2020
  Liczba skarg złożonych do sądu administracyjnego na decyzję Bankowego Funduszu Gwarancyjnego o przymusowej restrukturyzacji Podkarpackiego BS zbliżyła się do 40 i jeszcze rośnie, wynika z informacji Obligacje.pl.
  czytaj więcej
 • Zawieszona rada PBS-u złożyła skargę na decyzję BFG

  11 lutego 2020
  Zdaniem zawieszonej rady nadzorczej Podkarpackiego Banku Spółdzielczego „nie zachodziły żadne okoliczności uzasadniające pozbawienie banku możliwości dalszego prowadzenia działalności”. BFG twierdzi jednak, że był zobowiązany do podjęcia takiej, a nie innej decyzji.
  czytaj więcej
 • Fundusze obligacji przedsiębiorstw na plusie

  07 lutego 2020
  W styczniu średnia stopa zwrotu funduszy polskich obligacji korporacyjnych wyniosła 0,3 proc. Umorzenie podporządkowanych obligacji Podkarpackiego Banku Spółdzielczego zaszkodziło tylko jednemu funduszowi.
  czytaj więcej
 • BFG ujawnił raport z oszacowania aktywów PBS w Sanoku

  05 lutego 2020
  Pierwsze, co się rzuca w oczy to, że oszacowanie, które poprzedziło przymusową restrukturyzacje Podkarpackiego Banku Spółdzielczego, sporządzono na danych wsadowych pochodzących z 28 lutego 2019 r. Aczkolwiek autorzy raportu przekonują, że uwzględnili też istotne dane za okres kilku kolejnych miesięcy.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Prawo

 • GPW przymknie oko na publikację sprawozdań po terminie

  22 kwietnia 2020
  Spółki z alternatywnego systemu obrotu NewConnect i Catalyst dostały dodatkowe dwa miesiące na publikację sprawozdań rocznych za 2019 r. Te pierwsze będą też miały dodatkowe 45 dni na przekazanie raportów za I kwartał tego roku.
  czytaj więcej
 • Zdalne zgromadzenia obligatariuszy już możliwe

  20 kwietnia 2020
  W życie weszła zmiana w ustawie o obligacjach, która zakłada, że udział w zgromadzeniach obligatariuszy jest możliwy przy wykorzystaniu środków komunikacji elektronicznej, o ile tylko warunki emisji wyraźnie tego nie zakazują.
  czytaj więcej
 • Najbliższe sprawozdania finansowe nawet o dwa miesiące później

  09 kwietnia 2020
  Spółki giełdowe dostały dodatkowe dwa miesiące na przygotowanie raportów za 2019 r. oraz I kwartał 2020 r. Nie dotyczy to jednak podmiotów z NewConnect i większości spółek notowanych tylko na rynku obligacji Catalyst.
  czytaj więcej
 • Nadchodzą zdalne zgromadzenia obligatariuszy

  08 kwietnia 2020
  W ustawie o obligacjach znajdzie się doprecyzowanie mówiące o możliwości uczestnictwa w zgromadzeniu obligatariuszy przy wykorzystaniu środków komunikacji elektronicznej. Zmiany mogą też objąć warunki sprawozdań załączanych do propozycji nabycia obligacji, wynika z projektu ustawy uzupełniającej tzw. tarczę antykryzysową.
  czytaj więcej

Emisje