środa, 25 czerwca 2025

Newsroom

Orlen uplasował zielone euroobligacje

msd | 25 czerwca 2025
Płocki koncern pozyskał 600 mln euro z emisji siedmioletnich zielonych papierów dłużnych, podał serwis IFR.

Siedmioletni dług Orlenu wyceniono w środę na 1,35 pkt proc. ponad średnią stawkę swapową, co poprzedziła książka popytu na ponad 2,35 mln euro, wynika także z informacji przekazanych przez IFR.

Można zatem zakładać, że za nowy dług w euro Orlen zapłaci około 3,75 proc. rocznie.

Jak na razie, sama spółka nie poinformowała jeszcze o zamknięciu oferty.

Wcześniej w styczniu płocki koncern przeprowadził debiutancką emisję na rynku amerykańskim, pozyskując z niej 1,25 mld USD.

Na warszawskiej GPW notowane są trzy serie długu Olrenu, w tym jedna w złotych o terminie spłaty w grudniu tego roku. Trudno jednak mówić o jej płynności, ponieważ papiery te trafiły do instytucji, a ich jednostkowy nominał sięga 100 tys. zł (inwestorom indywidualnym Orlen po raz ostatni oferował obligacje w listopadzie 2018 r. i dług ten został już spłacony).

Więcej wiadomości o Orlen S.A.

Więcej wiadomości kategorii Emisje