niedziela, 22 września 2019

Newsroom

Orzeczenie sądu ws. układu GetBacku dopiero w przyszłym tygodniu

msd | 29 maja 2019
Podczas środowego posiedzenia w sprawie zatwierdzenia układu sąd ustalił termin wydania orzeczenia na 6 czerwca, wynika z informacji podanych przez PAP.

Na ewentualne zatwierdzenie układu przyjętego w styczniu przyjdzie poczekać jeszcze ponad tydzień. Środową rozprawę sąd zamknął bez wydania orzeczenia. 

Za zatwierdzeniem układu opowiedzieli się w środę przed sądem nadzorca sądowy, rada wierzycieli, kurator obligatariuszy i zarząd GetBacku. Pełnomocnik zarządu GetBack mec. Jarosław Dubiński podkreślił, że nie ma alternatywy dla przyjętego układu – podała PAP.

Podczas rozprawy przeciwko zatwierdzeniu układu miało się opowiedzieć czterech wierzycieli niezabezpieczonych.

Przyjęty w styczniu układ zakłada, że właściciele niezabezpieczonych obligacji GetBacku otrzymają 25 proc. nominału w ratach rozłożonych na osiem lat. Pozostała część należności głównej oraz odsetki zostaną umorzone. Żadna część długu nie zostanie także skonwertowana na nowe akcje.

Nominalna wartość niezabezpieczonych obligacji GetBacku, która objęte są trwającym od ponad roku przyspieszonym postepowaniem restrukturyzacyjnym to prawie 2,3 mld zł.

Więcej wiadomości o GetBack S.A.

Więcej wiadomości kategorii Purgatorium

Emisje