wtorek, 16 sierpnia 2022

Newsroom

Pekao Leasing uplasował obligacje warte ponad 0,6 mld zł

msd | 16 września 2021
Tym razem spółka wypuściła papiery dłużne o wartości 400 mln zł oraz 47 mln euro, dowiadujemy się z rejestru KDPW.

Okres spłaty dla złotowych obligacji ustalono na 17,5 miesiąca przy zmiennym kuponie, którego wysokość na razie nie została upubliczniona. Zerokuponowym papierom w euro ustalono zaś 6,5-miesieczny tenor, a ich cena emisyjna – wg naszych szacunków – wyniosła 99,835 proc. nominału.

Obie emisje przyjęto do KDPW w minioną środę. Wtedy też Pekao Leasing spłacił starsze papiery o wartości 400 mln zł. 

Od początku roku leasingowa spółka uplasowała już 14 serii obligacji o łącznej wartości niemal 5 mld zł. W tym czasie spłaciła dług za 3,6 mld zł. Mimo regularnego prowadzenia kolejnych emisji, żadne z obligacji Pekao Leasing nie są notowane na GPW.

Więcej wiadomości o Bank Pekao Polska Kasa Opieki S.A.

 • Fitch może obniżyć ratingi siedmiu kolejnych banków

  05 sierpnia 2022
  Agencja umieściła na liście obserwacyjnej ze wskazaniem negatywny oceny siedmiu banków, w tym mBanku, Pekao, czy Santandera, których papiery dłużne notowane są na GPW.
  czytaj więcej
 • Spadek zysku Banku Pekao jeszcze przed rozliczeniem wakacji kredytowych

  04 sierpnia 2022
  Mimo dalszej poprawy dochodów odsetkowych, dodatkowe koszty regulacyjne i rezerwy mocno obniżyły zysk netto bankowej grupy w II kwartale. Niesprzyjająca sytuacja rynkowa na razie powstrzymuje Pekao przed wyjściem na rynek z emisją obligacji. Tym samym bank nie skorzysta z opcji wcześniejszej spłaty podporządkowanych papierów PEO1027.
  czytaj więcej
 • Banki komercyjne chcą własnego systemu ochrony

  08 czerwca 2022
  Osiem banków komercyjnych planuje uruchomienie działającego w formie spółki akcyjnej systemu ochrony, który miałby służyć zapewnieniu płynności i wypłacalności jego uczestników. Na początek banki mogą zasilić fundusz wkładem sięgającym prawie 3,2 mld zł.
  czytaj więcej
 • Bank Pekao miał ponad 0,9 mld zł zysku netto w I kw.

  28 kwietnia 2022
  Mimo negatywnej wyceny portfela obligacji skarbowych, współczynniki kapitałowe bankowej grupy pozostały niezmienione w I kwartale. Pekao liczy więc, że korzystna sytuacja kapitałowa pozwoli mu uniknąć wychodzenia na rynek z własnymi emisjami długu podczas potencjalnie niesprzyjających warunków.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Emisje