niedziela, 26 września 2021

Newsroom

PFR obejmie obligacje CCC za 360 mln zł

msd | 10 września 2021
W ramach bilateralnej emisji należąca do obuwniczej grupy spółka CCC Shoes & Bags uplasuje siedmioletnie papiery, które obejmie fundusz PFR Inwestycje FIZ.

Zamknięcie emisji wymagać ma jeszcze spełnienia warunków zawieszających, w tym uzyskania zgód od banków finansujących grupę CCC.

- Udzielenie finansowania grupie CCC to wsparcie szybko rosnącej polskiej marki obuwniczej. To inwestycja w jej rozwój, w szczególności na poziomie bardzo innowacyjnej i dynamicznie rosnącej w skali międzynarodowej firmy eobuwie.pl (…) – powiedział Paweł Borys, prezes PFR, cytowany w komunikacie.

CCC na razie nie ujawnia wysokości oprocentowania. Jak wskazano, dług nie trafi do giełdowego obrotu.

Pozyskanie 360 mln zł obligacyjnego finansowanie z PFR ma pozwolić grupie CCC na zakończenie zmian własnościowych w spółce eobuwie.pl. To bowiem kwota, którą CCC potrzebuje na odkupienie 10 proc. akcji eobuwia od MKK3, wehikułu inwestycyjnego założyciela spółki.

„Po finalizacji transakcji struktura właścicielska spółki (eobuwie.pl – red.) będzie przedstawiać się w następujący sposób: grupa CCC (75 proc.), Cyfrowy Polsat (10 proc.), A&R Investment (10 proc.), MKK3 (5 proc.). Docelowo do grona akcjonariuszy spółki dołączy również Softbank Vision Found 2, który w wyniku realizacji praw wynikających z obligacji zamiennych, będzie uprawniony na skonwertowanie ich na akcje eobuwie.pl w momencie lub przed debiutem giełdowym spółki” – wyjaśniło CCC.

W ostatnich dniach CCC informowało, że umożliwi nowemu prezesowi eobuwia zakup akcji spółki (istniejących lub nowej emisji) za 100 mln zł. 

Pozyskanie obligacyjnego finansowania z PFR oznacza, że CCC zrezygnuje z emisji warrantów subskrypcyjnych, które miały być wykorzystane przy ewentualnej emisji obligacji zamiennych. 

W ostatnich miesiącach grupa CCC zakończyła proces refinansowania zadłużenia, w tym tego obligacyjnego. Wartym 210 mln zł papierom, które miały wygasać w czerwcu tego roku, za zgodą wierzycieli przesunięto okres spłaty o pięć lat, ale w zamian z dołożenie zabezpieczeń, jednorazową premię, czy wreszcie istotne podniesienie marży (z 1,3 do 4,5 pkt proc. ponad WIBOR).

W piątek rano obligacje CCC0626 wyceniane są na 102 proc. nominału, co daje 4,26 proc. rentowności brutto.

Więcej wiadomości o CCC S.A.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst