czwartek, 21 września 2023

Newsroom

PGF ma program emisji wart 130 mln zł

ems | 08 sierpnia 2022
Polska Grupa Farmaceutyczna przyjęła program emisji obligacji wart 130 mln zł, a objęcie połowowy emisji zagwarantował oferujący – Haitong Bank. We wtorek, 16 sierpnia, zapadają obligacje PGF warte 130 mln zł.

Obligacje emitowane w ramach programu będą zabezpieczone poręczeniem jedynego akcjonariusza, a okres zapadalności nie przekroczy 24 miesięcy. Oferujący – Haitnog Bank – zagwarantował objęcie obligacji do 65 mln zł lub do 50 proc. emisji, które zostaną przeprowadzone w ramach programu.  

Uchwała zarządu PGF o ustanowieniu programu emisji została podjęta 26 lipca, ale dopiero w ostatni piątek (5 sierpnia) komunikat w tej sprawie został opublikowany.  Czyli w dniu, w którym podpisana została umowa z Haitong Bankiem.

Z kolei 16 sierpnia zapadają obligacje PGF warte 130 mln zł, zatem można założyć, że w grę wchodzi refinansowanie.

Warto odnotować kilka szczegółów. Przed dwoma laty PGF także refinansował zapadające wówczas pięcioletnie obligacje na 100 mln zł. Zastąpił jej papierami na 21 miesięcy wartymi 130 mln zł, z czego 100 mln zł zgodził się objąć Haitong Bank, przy czym wówczas program wart był 150 mln zł.

Obecnie w grę wchodzi więc wyłącznie refinansowanie, nie ma mowy o nowych środkach, a gwarancja Haitong Banku jest zmniejszona zarówno wartościowo jak i relatywnie. Przy czym o ile dwa lata temu o podpisaniu programu informowano na sześć tygodni przed datą zapadalności nowych papierów, tak obecnie jest to tylko kilka dni.

Więcej wiadomości o Polska Grupa Farmaceutyczna S.A.

Więcej wiadomości kategorii Emisje