piątek, 22 października 2021

Newsroom

PKN Orlen rozważa emisje obligacji dla inwestorów indywidualnych

msd, PAP | 04 października 2021
Spółka myśli nad ponowieniem ofert detalicznego długu do drobnych inwestorów, wynika z informacji podanych przez PAP.

Jak na razie spółka nie ujawnia bliższych szczegółów, mimo że obligacje z poprzedniego programu publicznych emisji niedawno zaczęły już wygasać.

– Myślimy o przygotowaniu emisji obligacji dla inwestorów indywidualnych. Nie chcę zdradzać szczegółów, bo jest jeszcze za wcześnie, żeby przedstawiać koncepcję. Bardzo intensywnie nad tym myślimy, bo szukamy różnych źródeł finansowania dla naszych projektów – powiedział Jan Szewczak, członek zarządu PKN Orlen, cytowany przez PAP.

Według członka zarządu paliwowego koncernu, możliwe byłoby także objęcie obligatariuszy programem lojalnościowym „Orlen w portfelu”, który na razie zarezerwowany jest dla inwestorów posiadających co najmniej 50 akcji spółki.

Do tej pory PKN Orlen przeprowadził dwa publiczne programy emisji obligacji, każdy o wartości 1 mld zł. Ostatni z nich spółka realizowała w latach 2017-2018, a uplasowane wówczas papiery zaczęły już wygasać. We wrześniu spółka spłaciła warte 200 mln zł obligacje serii (PKN0921), a kolejne wykupy – każdy 200 mln zł – czekają ją od czerwca do grudnia przyszłego roku.

Na Catalyst notowanych jest szczęść serii obligacji PKN Orlen. Najdłuższe detaliczne obligacje koncernu wyceniane są w poniedziałek na 100,65 proc. nominału, co oznacza 0,59 proc. rentowności brutto (0,27 proc. netto).

Więcej wiadomości o PKN Orlen S.A.

Więcej wiadomości kategorii Emisje