niedziela, 14 kwietnia 2024

Newsroom

PKO BH uplasował listy, a PKO BP szykuje emisję euroobligacji

msd | 18 marca 2024
PKO Bank Hipoteczny wyemitował listy zastawne o wartości 1 mld zł. Do emisji euroobligacji przymierza się natomiast jego spółka-matka, PKO BP.

Uplasowane przez bank hipoteczny papiery mają czteroletni okres spłaty i zmienny kupon, którego wysokość na razie nie została ujawniona (w ub.r. emitował on listy zastawne przy 0,78 i 0,85 pkt proc. marży ponad WIBOR 3M).

Warte 1 mld zł listy zastawne uplasowano przy 1,74 mld zł popytu zgłoszonego przez 17 inwestorów (dług przydzielono 16 z nich). Podobnie do trzech zeszłorocznych ofert, i tym razem nowe papiery PKO BH zostały wyemitowane w ramach międzynarodowego programu na podstawie prospektu zatwierdzonego przez luksemburski nadzór. Docelowo trafią one do obrotu na tamtejszym rynku, a później także i na GPW w Warszawie.

Tymczasem, jak podaje International Financing Review, do emisji obligacji szykuje się też PKO BP. Bank upoważnił brokerów do przeprowadzenia roadshow dla emisji czteroletnich senioralnych nieuprzywilejowanych (SNP) papierów w euro. 

Wcześniej w lutym PKO BP uplasował na krajowym rynku pięcioletnie obligacje SNP o wartości 1 mld zł, za które zobowiązał się płacić 1,59 pkt proc. ponad WIBOR 6M.

Na Catalyst notowane są trzy serie obligacji PKO BP (w tym jedna w euro) i 11 serii listów PKO BH (dwie w euro). 

Więcej wiadomości kategorii Emisje