niedziela, 03 grudnia 2023

Newsroom

PragmaGO wyraźnie zwiększyła zadłużenie pod wzrost portfela

msd | 21 września 2023
Portfel należności faktoringowo-pożyczkowej grupy wzrósł w I półroczu o jedną czwartą, w czym pomogło jej przede wszystkim obligacyjne finansowanie. Wobec istotnie większej skali działalności przychody Pragmy wzrosły w I półroczu o ponad połowę, a zysk operacyjny podwoił się.
Żeby dokończyć lekturę należy wykupić abonament

Więcej wiadomości o PragmaGO S.A.

 • Oferta obligacji PragmaGO ponownie z dwukrotną nadsubskrypcją

  27 listopada 2023
  W wartej 20 mln zł publicznej emisji papierów dłużnych faktoringowo-pożyczkowej spółki doszło do 48,5-proc. redukcji złożonych zapisów.
  czytaj więcej
 • Podsumowanie tygodnia: Nowe warunki już działają

  17 listopada 2023
  Do grupki emitentów zbierających zapisy od inwestorów indywidualnych dołączyły Echo Investment oraz Budlex. A ponieważ Developres wydłużył ofertę ze względów proceduralnych, w pewnym momencie łącznie aż pięciu emitentów prowadziło ogólnodostępną dystrybucję w jednym czasie. Rynek w rozkwicie.
  czytaj więcej
 • PragmaGO zwiększa zadłużenie pod finansowanie rosnących obrotów

  16 listopada 2023
  Od 10 kwartałów dług netto faktoringowo-pożyczkowej spółki systematycznie rośnie, finansując wzrost portfela jej należności. Rosnące zyski częściowo amortyzują więc przyrost zobowiązań odsetkowych. Nie obchodzi się jednak bez stosunkowo wysokich kosztów odsetkowych.
  czytaj więcej
 • PragmaGO – raport rynkowy

  14 listopada 2023
  Na rynku wtórnym niezabezpieczone detaliczne obligacje faktoringowo-pożyczkowej spółki płacą istotnie mniej od papierów z trwającej oferty publicznej. Premia za udział w nowej emisji stanowi więc godziwe wynagrodzenie za dłuższy okres spłaty.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Catalyst