niedziela, 17 stycznia 2021

Newsroom

PragmaGO zapowiada jeszcze jedną emisję

msd | 30 listopada 2020
Faktoringowa spółka chce pozyskać do 7 mln zł z emisji papierów dłużnych, które po raz pierwszy będą miały stały kupon.

Tym razem PragmaGO zaoferuje 3,5-letnie zabezpieczone papiery ze stałym kuponem, którego wysokości na razie nie ujawniono. Oferta dojdzie do skutku, gdy inwestorzy obejmą dług wart co najmniej 3 mln zł. Spółka chce go wprowadzić do obrotu na Catalyst, gdzie wstęp mają jednak emisje od 5 mln zł.

Zabezpieczeniem papierów serii S będzie zastaw na zbiorze wierzytelności oraz na rachunku bankowym emitenta.

W pierwszej połowie listopada PragmaGO uplasowała czteroletnie zmiennokuponowe obligacje na 12 mln zł. W najbliższą środę spółka musi spłacić starszą serię, także na 12 mln zł. 

Przed weekendem fundusz zarządzany przez Enterprise Investors ogłosił wezwanie do sprzedaży akcji faktoringowej spółki z zamiarem wycofania jej GPW. Sprzedaż większości posiadanego pakietu kontrolnego zapowiedziała już Pragma Inkaso. Po zakończeniu wezwania PragmaGO zostanie dokapitalizowana przez EI, przewiduje zawarta umowa inwestycyjna.

Na Catalyst notowane są obecnie cztery serie obligacji faktoringowej spółki z termiami spłaty w latach 2021-2023. Po ogłoszeniu wezwania przez EI notowania długu Pragmy wróciły do nominału (99,95-100 proc.).

We wrześniu PragmaGO złożyła w KNF prospekt dla programu publicznych emisji obligacji do 100 mln zł. Jak pisaliśmy w piątek, dokument będzie aktualizować w związku ze zmianami właścicielskimi. 

Więcej wiadomości o PragmaGO S.A.

 • PragmaGO wyemitowała kolejne obligacje

  18 grudnia 2020
  Faktoringowa spółka uplasowała wśród 44 inwestorów 3,5-letnie stałokuponowe papiery dłużne serii S o wartości 7 mln zł.
  czytaj więcej
 • PragmaGO wprowadziła listopadową emisję na Catalyst

  16 grudnia 2020
  Pierwsza stałokuponowa emisja faktoringowej spółki oprocentowana jest na 5,75 proc. w skali roku przy czteroletnim okresie spłaty, który może ulec skróceniu na żądanie emitenta.
  czytaj więcej
 • PragmGO trafi do Enterprise Investors

  27 listopada 2020
  Zarządzany przez Enterprise Investors fundusz private equity ogłosił wezwanie do zapisywania się na sprzedaż 100 proc. akcji faktoringowej spółki, aby ściągnąć ją z giełdy. Sprzedaż większości posiadanych akcji zapowiedział już główny akcjonariusz, Pragma Inkaso. Obligacje obu spółek drożeją.
  czytaj więcej
 • PragmaGO zaczęła odbudowę portfela należności

  26 listopada 2020
  Faktoringowa spółka musiała sięgnąć głębiej do kasy w III kwartale, aby na nowo zwiększyć skalę działalności, ograniczoną wcześniej wybuchem pandemii. Wskaźniki jej płynności i zadłużenia uległy więc pogorszeniu.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje