niedziela, 19 sierpnia 2018

Newsroom

Prima Park (d. Kleba Invest) nie wypłacił odsetek

msd | 30 listopada 2017
Nieruchomościowa spółka nie przekazała kuponów od czterech serii obligacji. Miała na to przeznaczyć w sumie 153 tys. zł, ale – jak podaje – nie ma pieniędzy.

Brak kuponu dotyczy nienotowanych na Catalyst papierów serii A1, Y, U oraz CU2016.

W środę Prima Park informował o zajęciu aktywów przez komornika w związku z roszczeniami na 255 tys. zł

Wcześniej, w sierpniu, Prima Park wykupił tylko część wartych 1,5 mln zł obligacji serii T. Do ich całkowitego rozliczenia doszło dopiero w połowie września.

Po raz ostatni dług Prima Parku notowany był na Catalyst w 2015 r. Od tego czasu spółka regularnie plasowała kolejne emisje prywatne, lecz papiery nie trafiały do giełdowego obrotu. 

Więcej wiadomości kategorii Purgatorium

 • Szybko przybywa postępowań restrukturyzacyjnych

  17 sierpnia 2018
  Liczba otwartych przez sądy postępowań restrukturyzacyjnych wzrosła o 50 proc. r/r do 122 w II kwartale. To rezultat bliski rekordu osiągniętego w IV kwartale 2017 r. – wynika z raportu Zimmerman Filipiak Restrukturyzacja i SpotData. Na Catalyst także nie brak restrukturyzacji, najczęściej jednak nieudanych.
  czytaj więcej
 • Rada wierzycieli GetBacku przedstawiła swoje propozycje układowe

  16 sierpnia 2018
  Rada wierzycieli, podobnie jak wcześniej kurator obligatariuszy, też proponuje właścicielem niezabezpieczonych obligacji spłatę 50,5 proc. nominału w osiem lat. Zakłada jednak konwersję większej części długu na akcje.
  czytaj więcej
 • Action krytyczny wobec propozycji układowych obligatariuszy

  29 listopada 2017
  Zdaniem spółki przedstawione przez pełnomocnika obligatariuszy propozycje układowe preferują właścicieli papierów dłużnych względem pozostałych wierzycieli. Zamiana części długu na akcje, ze względu na niską cenę, miałaby natomiast pokrzywdzić akcjonariuszy i część pozostałych wierzycieli.
  czytaj więcej
 • Bikershop nie wykupił obligacji

  29 listopada 2017
  Zgodnie z przewidywaniami Bikershop Finanse, spółka celowa dystrybutora sprzętu sportowego, nie wykupiła wartych 5 mln zł papierów dłużnych serii A, które rok wcześniej inwestorzy obejmowali podczas publicznej oferty memorandowej.
  czytaj więcej

Emisje