poniedziałek, 01 czerwca 2020

Newsroom

Publiczne emisje obligacji Aliora także dla indywidualnych inwestorów

msd | 11 maja 2020
Zatwierdzony przed tygodniem prospekt programu ofertowego obligacji do 1,5 mld zł pozwala bankowi kierować emisje także do osób fizycznych, wynika z dokumentu.

Na podstawie zatwierdzonego prospektu Alior Bank będzie mógł plasować trzy rodzaje obligacji: zwykłe (tzw. senioralne), podporządkowane oraz nieuprzywilejowane (tzw. obligacje MREL). Do inwestorów instytucjonalnych trafić będzie mógł każdy rodzaj papierów, a do inwestorów indywidualnych – zwykłe i podporządkowane.

„Na dzień zatwierdzenia niniejszego prospektu, zgodnie z wytycznymi BFG, obligacje MREL nie mogą być oferowane inwestorom detalicznym” – napisano w prospekcie Aliora.

Jak wynika z dokumentu, w przypadku zwykłych obligacji minimalny nominał papierów wyniesie 100 zł, zaś dla papierów podporządkowanych i nieuprzywilejowanych będzie to co najmniej 400 tys. zł.

Prospekt obejmuje oferty do 1,5 mld zł, które bank będzie mógł prowadzić w ramach wieloletniego programu emisji o wartości 5 mld zł.

Ważność prospektu to 12 miesięcy i upływa ona na początku maja 2021 r. W tym czasie Alior zamierza przeprowadzić co najmniej dwie oferty.

Niestety, od ubiegłego czwartku bank nie odpowiedział na nasze pytania o ewentualne zamierzenia, co do ofert adresowanych do inwestorów indywidualnych.

Na Catalyst znajduje się dziewięć serii długu Alior Banku, z czego osiem to papiery podporządkowane. Do tej pory bank uplasował trzy serie podporządkowanych obligacji w ofertach publicznych kierowanych do indywidualnych inwestorów, ale tylko dwie z nich (ALR0522 i ALR0524) cieszą się względną płynnością, ponieważ emitowano je jeszcze, gdy minimalny nominał podporządkowanego długu nie musiał wynosić co najmniej 400 tys. zł.

W poniedziałek obligacje ALR0522 i ALR0524 notowane są po 100 proc. nominału. Obie serie bank będzie mógł przedterminowo wykupić w maju 2021 r. 

Więcej wiadomości o Alior Bank S.A.

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje