poniedziałek, 15 lipca 2024

Newsroom

R.Power ma umowę z BGK na kredyt na 231 mln zł

msd | 01 lipca 2024
Dziesięć spółek celowych notowanego na Catalyst dewelopera farm fotowoltaicznych podpisało umowy kredytowe z Bankiem Gospodarstwa Krajowego o łącznej wartości ok. 231 mln zł.

Finansowanie przeprowadzone zostanie w formule project finance i ma ono charakter długoterminowy - podała spółka w komunikacie. Pieniądze zostaną przeznaczone na budowę farm fotowoltaicznych w Polsce o łącznej mocy 72 MWh, ale także na inne cele związane z prowadzeniem działalności.

W komunikacie napisano, że wysokość oprocentowania została ustalona „na warunkach rynkowych”, a umowa nakłada obowiązki związane z przestrzeganiem wskaźników finansowych, obowiązków informacyjnych, etc.

R.Power jest firmą rentowną operacyjnie (prawie 65 mln zł zysku operacyjnego w ub.r.), ale jednocześnie poważnie zlewarowaną. Same koszty finansowe netto w ub.r. sięgnęły prawie 132 mln zł. Na koniec 2023 r. dług netto R.Power sięgał 1,32 mld zł czyli 2,1x kapitału własnego.

Na Catalyst pod kodem RPO0626 notowane są cztery serie obligacji, za które grupa płaci 4,95 pkt proc. marży ponad WIBOR. W ostatniej transakcji (z środy) rynek wycenił je na 102,4 proc., co daje im 3,6 pkt proc. realnej marży lub 9,4 proc. rentowności brutto.

Więcej wiadomości o R.Power S.A.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst