sobota, 19 stycznia 2019

Newsroom

Rosną zyski Dino

Michał Sadrak, Obligacje.pl | 12 czerwca 2018
W I kwartale skonsolidowany wynik EBITDA sieci marketów wyniósł 104,4 mln zł wobec 65,5 mln zł przed rokiem. Dino generuje dodatnią gotówkę z działalności operacyjnej, ale ponosi też wysokie nakłady inwestycyjne. Plan otwarcia 400 nowych sklepów oznacza rosnące potrzeby finansowe.
Żeby dokończyć lekturę musisz być zalogowany!

Więcej wiadomości o Dino Polska S.A.

 • Mniej gotówki w kasie Dino

  21 listopada 2018
  Sieć marketów wypracowała w III kwartale 150,9 mln zł gotówki z działalności operacyjnej, ale jeszcze więc jej wydała na dalszy rozwój działalności. W kasie saldo spadło więc wprawdzie do 114,2 mln zł, ale wiele powinno się poprawić w IV kwartale, który jest szczytem sezonu.
  czytaj więcej
 • Dalszy rozwój Dino bez pogorszenia wskaźników zadłużenia

  22 sierpnia 2018
  Wraz ze wzrostem sprzedaży sieć marketów wyraźnie poprawiła też wyniki i przepływy operacyjne, co przy ponoszonych wysokich nakładach inwestycyjnych pozwoliło zachować sytuację bilansową w równowadze.
  czytaj więcej
 • Zeszłoroczne przychody Dino przekroczyły 4,5 mld zł

  19 marca 2018
  Skonsolidowane przychody sieci marketów wzrosły w ubiegłym roku o 34 proc. r/r, co było wypadkową zwiększenia liczby placówek, jak i wzrostu sprzedaży w już istniejących sklepach. Co istotne, poprawa wyników nie wymagała wzrostu wskaźników zadłużenia.
  czytaj więcej
 • Dino debiutuje na Catalyst

  12 lutego 2018
  W 10 miesięcy po debiucie na GPW polska sieć supermarketów weszła także na rynek obligacji, gdzie wprowadziła właśnie warte 100 mln zł papiery uplasowane w październiku zeszłego roku.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

Emisje