wtorek, 19 czerwca 2018

Newsroom

Sąd odmówił zatwierdzenia układu PLF

msd | 08 marca 2017
Property Lease Fund ma prawo do złożenia zażalenia na decyzję wrocławskiego sądu. Spółka nie informuje czy zamierza skorzystać z tej możliwości.

W lakonicznym komunikacie PLF nie podało co przesądziło o odmowie zatwierdzenia układu zawartego w listopadzie z właścicielami obligacji (cztery serie na 12,2 mln zł). Natomiast z naszych informacji od jednego z inwestorów (dane do wiadomości redakcji) wynika, że sąd przychylił się do złożonych zastrzeżeń i uznał warunki układu za "rażąco krzywdzące".

Co do zasady, sądowa odmowa zatwierdzenia układu w ramach przyspieszonego oraz zwykłego postępowania układowego kończy to postępowanie. Spółka ma dwa tygodnie na wniesienie zażalenia na decyzję sądu.

W przeszłości PLF przekonywał, że brak układu oznaczać będzie postępowanie upadłościowe (cytując dosłownie „upadłościowe/likwidacyjne”), na którym – według spółki – obligatariusze wyjdą mniej korzystnie.

Początkowo pierwsza rozprawa w sprawie zatwierdzenia układu przewidziana była na grudzień, lecz decyzją sądu odroczoną ją do końca stycznia. Ale i na niej nie doszło do zatwierdzenia układu, ustalono zaś, że jeden z uczestników postępowania zajmie dodatkowe stanowisko w sprawie układu.

Przyjęty w połowie listopada układ z obligatariuszami przewidywał 28-proc. redukcję wierzytelności przy jednoczesnym umorzeniu wszystkich odsetek. Spłata pozostałego kapitału miała być realizowana w miesięcznych ratach pochodzących z wpływów otrzymanych przez PLF rat leasingowych. Termin spłaty rat rozpisany był do 2046 r.

Więcej wiadomości o Property Lease Fund S.A.

Więcej wiadomości kategorii Purgatorium

Emisje