środa, 23 października 2019

Newsroom

Sąd w końcu otworzył restrukturyzację Statimy

msd | 23 września 2019
Po ponad czterech miesiącach od złożenia wniosku katowicki sąd wydał postanowienie o otwarciu postępowania układowego wobec windykacyjnej spółki.

Sędzią komisarzem w postępowaniu restrukturyzacyjnym Statimy wyznaczona została Agata Adamczyk, zaś na nadzorcę sądowego wybrano Bartosza Klepacza.

Wniosek o otwarcie postępowania układowego Statima złożyła w połowie maja, gdy minął już termin wykupu dwóch serii obligacji. W styczniu i kwietniu windykacyjna spółka nie spłaciła bowiem papierów wartych kolejno 1,6 mln zł oraz 3,5 mln zł.

Od pozostałego długu spółka nie płaci natomiast odsetek. Chodzi o trzy serie obligacji o łącznej wartości 3,8 mln zł, które miały wygasać w tym roku.

Na Catalyst notowana jest tylko jedna z trzech emisji Statimy. Wartymi 2 mln zł papierami STA1219 po raz ostatni handlowano prawie trzy tygodnie temu, gdy wyceniano je na 80 proc. nominału. 

Wszystkie obligacje Statimy zabezpieczono na zbiorze wierzytelności. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że spółka od dawna nie płaci administratorowi zabezpieczeń, którego działania – zdaniem niektórych obligatariuszy – niespecjalnie przybliżają właścicieli niewykupionych papierów do odzyskania jakichkolwiek kwot z zabezpieczenia.

Więcej wiadomości o Statima S.A.

Więcej wiadomości kategorii Purgatorium

Emisje