wtorek, 05 grudnia 2023

Newsroom

Spółka celowa HM Inwest przedterminowo spłaci obligacje z ofert publicznych

msd | 16 stycznia 2023
Kontrolowana przez giełdowego dewelopera spółka Osiedle Wiklinowa wykupi przed czasem uplasowane w ubiegłym roku dwie serie papierów dłużnych o łącznej wartości 7,6 mln zł.

Termin wcześniejszego wykupu obligacji serii A i B, wartych kolejno 5,0 oraz 2,63 mln zł, ustalono na 27 stycznia. Do obligatariuszy trafi należność główna wraz z odsetkami, ale bez premii za wcześniejszy wykup. Warunki emisji jej bowiem nie przewidują.

Warte 7,63 mln zł Osiedla Wiklinowa zostały uplasowane w marcu i kwietniu ubiegłego roku podczas adresowanych do drobnych inwestorów ofert publicznych, w których spółka proponowała stałe 9,1 proc. odsetek przy nieco ponad dwuletnim okresie spłaty. 

Pozyskane z emisji środki spółka zobowiązała się przeznaczyć na zakup nieruchomości na warszawskiej Białołęce, gdzie zamierzała zrealizować projekt osiedla budynków jednorodzinnych. Od zamierzeń tych jednak odstąpiła, ponieważ kupiony za 7 mln zł grunt, które miał być jednym z zabezpieczeń emitowanych obligacji, spółka właśnie sprzedała za 13 mln zł. 

Więcej wiadomości o HM Inwest S.A.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst