wtorek, 18 września 2018

Newsroom

Subtelne różnice między deweloperami komercyjnymi

Emil Szweda dla Gazety Giełdy i Inwestorów "Parkiet" | 13 kwietnia 2018
Linia podziału w tej wąskiej grupie firm obecnych na Catalyst nie polega na stawianiu biurowców lub galerii handlowych, ale na podejściu do pracujących aktywów, co znajduje odbicie w bilansach.

Tekst ukazał się w Gazecie Giełdy i Inwestorów „Parkiet” 9 kwietnia. Opublikowano za zgodą redakcji. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Żeby dokończyć lekturę musisz być zalogowany!

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

 • Grupa AB mniej zadłużona

  18 września 2018
  W zakończonym 30 czerwca roku obrotowym 2017/2018 zysk netto dystrybutora sprzętu IT spadł o 10,2 proc. r/r do 61 mln zł. Wyraźnie poprawiły się jednak przepływy operacyjne, a za nimi i wskaźniki zadłużenia.
  czytaj więcej
 • Pragma Faktoring z dodatkowym źródłem finansowania

  18 września 2018
  Leaselink, podmiot zależny faktoringowej spółki, zawarł umowę o współpracy z platformą Mintos, na której będzie mógł sprzedawać wierzytelności z zawartych umów. Pragma nie poddaje się jednak i z publicznymi emisjami obligacji.
  czytaj więcej
 • GBS w Barlinku wyraźnie zwiększył odpisy

  13 kwietnia 2018
  Przy wyraźnie rosnących dochodach z podstawowej działalności Gospodarczy Bank Spółdzielczy poprawił ubiegłoroczny zysk netto o skromne 3 proc., ponieważ konieczne okazało się zawiązanie znacznie wyższych rezerw.
  czytaj więcej
 • Pragma Faktoring z niższą sprzedażą

  13 kwietnia 2018
  Wartość wykupionych przez spółkę faktur oraz udzielonych pożyczek spadła o 10 proc. do 162,2 mln zł w I kwartale. Pragma sprzedała znacznie mniej pożyczek, natomiast kontraktacja faktoringu spadła tylko nieznacznie.
  czytaj więcej

Emisje