niedziela, 26 stycznia 2020

Newsroom

Tuzin nowych emisji w KDPW na koniec miesiąca

msd | 30 sierpnia 2019
Tylko w piątek Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych zarejestrował 12 serii nowych obligacji, w większości to papiery komunalne.

Największą zarejestrowaną w piątek emisją są sześciomiesięczne obligacje PKO Leasing na 150 mln zł. W KDPW pojawiły się też dwie serie długu Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej o łącznej wartości 15,7 mln zł. Ponadto zarejestrowano też dziewięć serii papierów dłużnych (łącznie 3,1 mln zł) wyemitowanych przez trzy gminy – Borowie, Jarczów i Przystajń.

Jak pisaliśmy, dzień wcześniej agenci emisji zarejestrowali w KDPW trzy serie długu wyemitowanego przez nieruchomościowe BDC Development, HREIT, a także fundusz SG NSFIZ.

Łącznie w sierpniu zarejestrowano w KDPW 38 serii papierów dłużnych o wartości 1,26 mld zł, za co odpowiadały przede wszystkim krótkoterminowe emisje spółek finansowych – mLeasing, Pekao Faktoring, PKO Bank Hipoteczny, PKO Leasing oraz Santander Leasing.

Prawo ustanawiające obowiązek dematerializacji i rejestracji obligacji w KDPW, a także korzystania z usług agenta emisji w przypadku papierów niewprowadzanych do giełdowego obrotu, obowiązuje od 1 lipca. Pierwsze obligacje zarejestrowane przez agenta emisji pod nowym prawem pojawiły się w KDPW 17 lipca.

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje