sobota, 03 grudnia 2022

Newsroom

Unibep miał wstępnie 15,2 mln zł zysku netto w I kw.

msd | 26 maja 2022
Ponad 55-proc. wzrost zysku netto w stosunku do ubiegłego roku Unibep tłumaczy przede wszystkim wynikami osiągniętymi w segmencie działalności deweloperskiej.

Przychody budowlanej grupy wzrosły o 36,5 proc. r/r do 419 mln zł w I kwartale, a zysk netto poprawił się w tym czasie o 55,1 proc. do 15,2 mln zł, wynika ze wstępnych szacunków Unibepu.

„W ocenie spółki na poprawę skonsolidowanego zysku netto względem roku poprzedniego wpływ miały przede wszystkim dobre wyniki osiągnięte w segmencie działalności deweloperskiej grupy kapitałowej Unibep” – wyjaśniono.

Pełne sprawozdanie finansowe za I kwartał Unibep zobowiązał się przekazać 30 maja.

Na Catalyst notowane są dwie serie uplasowanych w ubiegłym roku obligacji Unibepu, za które spółka płaci WIBOR 6M plus 3,5 pkt proc. marży przy terminach spłaty w marcu i listopadzie 2024 r. Płynność papierów pozostaje jednak zerowa.

Więcej wiadomości o Unibep S.A.

 • Dalszy spadek płynności gotówkowej Unibepu

  16 listopada 2022
  Pomimo pierwszych w tym roku dodatnich przepływów operacyjnych, III kwartał upłynął budowlano-deweloperskiej grupie pod znakiem kolejnego odpływu gotówki. Płynność natychmiastowa Unibepu spadła więc do najniższego poziomu od czterech lat.
  czytaj więcej
 • Słabsza płynność gotówkowa Unibepu

  01 września 2022
  Na skutek wysokich wydatków z działalności operacyjnej i inwestycyjnej budowlana grupa miała w czerwcu najmniej środków pieniężnych od niemal trzech lat, a jej dług netto sięgnął wartości nigdy wcześniej nienotowanych.
  czytaj więcej
 • Unibep z sezonowym długiem netto

  31 maja 2022
  Budowlana grupa pochwaliła się wzrostem przychodów i marży operacyjnej, dzięki czemu jej zysk operacyjny był trzykrotnie większy niż przed rokiem. Jak co roku wiosną, wzrosło zapotrzebowanie na kapitał obrotowy.
  czytaj więcej
 • Niezła sytuacja finansowa i oczywiste wyzwania Unibepu

  08 kwietnia 2022
  Budowlano-deweloperska grupa zamknęła ubiegły roku z gotówką netto i nieodbiegającą od normy sytuacją płynnościową. Zapowiada rozmowy w sprawie renegocjacji umów, a za jeden z kluczowych celów na 2022 r. stawia sobie „pilnowanie stabilności finansowej przedsiębiorstwa”.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Catalyst