wtorek, 30 listopada 2021

Newsroom

Unibep wyemitował obligacje na 50 mln zł

msd | 23 listopada 2021
Budowlana spółka warunkowo przydzieliła trzyletnie papiery dłużne serii H o wartości 50,06 mln zł.

Unibep nie zdradza wysokości oprocentowania nowych obligacji (w marcu wypuścił trzyletni dług przy 3,5 pkt proc. marży). Papiery zostały przydzielone inwestorom pod warunkiem, że opłacą złożone zapisy nie później niż w najbliższą środę, 24 listopada.

Na początku września Unibep przyjął program emisji obligacji o wartości 150 mln zł, który może być realizowany do końca 2025 r.

W lutym spółkę czeka wykup wartych 34 mln zł papierów UNI0222. Ani dla nich, ani dla uplasowanej w marcu tego roku serii UNI0324 nie znajdziemy obecnie w arkuszu żadnych ofert sprzedaży.

W osobnym komunikacie Unibep poinformował o zamiarze utworzenia w spółce nowego segmentu, polegającego na budownictwie energetyczno-przemysłowym. Otwarcie na nowy obszar biznesu może być realizowane w ramach rozwoju organicznego oraz procesów akwizycyjnych.

Więcej wiadomości o Unibep S.A.

 • Unibep na nowo bez długu netto

  15 listopada 2021
  Wypracowane w III kwartale przepływy operacyjne budowalno-deweloperskiej grupy wystarczyły, by zwiększyć saldo środków pieniężnych i pozbyć się długu netto. Pomimo tego, płynność gotówkowa nie zmieniła się. Na horyzoncie rysuje się natomiast kolejna emisja obligacji.
  czytaj więcej
 • Unibep spogląda w kierunku OZE i procesu IPO dla Unidevelopmentu

  10 listopada 2021
  Rada nadzorcza Unibepu rekomenduje spółce rozszerzenie działalności o budownictwo energetyczno-przemysłowe oraz przeanalizowanie możliwości przeprowadzenia publicznej oferty akcji należącego do grupy kapitałowej dewelopera.
  czytaj więcej
 • Unibep z nowym programem emisji obligacji

  03 września 2021
  Zarząd budowlanej spółki uchwalił wart 150 mln zł program emisji obligacji, który może być realizowany do końca 2025 r.
  czytaj więcej
 • Rosną krótkoterminowe zobowiązania Unibepu

  01 września 2021
  Wraz z kolejnymi realizowanymi kontraktami i projektami całkowite zobowiązania budowlano-deweloperskiej grupy po raz pierwszy przekroczyły 1 mld zł, w tym znakomita większość ma krótkoterminowy charakter. Zadłużenia odsetkowego Unibep ma jednak relatywnie niewiele, a długu netto niemal wcale.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Emisje