środa, 25 maja 2022

Newsroom

Upadłość GC Investment przybierze tryb likwidacyjny

msd | 15 marca 2017
Nadzorca sądowy spółki złożył wniosek o zmianę trybu postępowania upadłościowego z układowego na likwidacyjny. Spółka, po prawie trzech latach oporu, przystaje na ten pomysł.

GC Investment znajduje się w upadłości układowej od grudnia 2014 r., po tym jak kilka miesięcy wcześniej spółka sama złożyła wniosek w tej sprawie. Najpierw poprzedzał go jednak brak wykupu obligacji.

Najnowszy wniosek nadzorcy motywowany jest „brakiem dalszej możliwości kontynowania procesu upadłościowego w kierunku zawarcia układu z wierzycielami”.

Zarząd emitenta odnosząc się do wniosku nadzorcy sądowego złożył w dniu dzisiejszym pismo, w którym potwierdził okoliczności podniesione przez nadzorcę sądowego i przychylił się do jego wniosku o zmianę trybu postępowania upadłościowego dłużnika z układowego na likwidacyjny, również wnioskując o zmianę trybu postępowania upadłościowego (…) – podano w komunikacie bieżącym GC Investment.

Upadłości likwidacyjnej GC Investment jeszcze w maju 2014 r. chciał PKO BP, który nie tylko kredytował spółkę, ale należący do grupy fundusz emerytalny posiadał także jej obligacje. Później, w 2016 r., zamiany postępowania upadłościowego z układu na likwidację chciał też fundusz Copernicusa, który zarzucał spółce ukrywanie majątku, a nadzorcy zbyt bierną postawę.

Z kilku serii obligacji GC Investment na Catalyst notowana była tylko GCI0414 o wartości 17,5 mln zł. 

Więcej wiadomości o GC Investment S.A.

Więcej wiadomości kategorii Purgatorium