środa, 02 grudnia 2020

Newsroom

Victoria Dom potwierdziła zamknięcie emisji obligacji

msd | 30 października 2020
Warte 43 mln zł papiery warszawskiego dewelopera, o których informowaliśmy w miniony wtorek, trafiły do 53 inwestorów, wynika z komunikatu spółki.

Niezabezpieczone papiery Victorii Dom mają trzyletni okres spłaty, który na żądanie spółki może ulec skróceniu. Oprocentowanie długu ustalono na WIBOR 6M plus 6 pkt proc. marży, ale z możliwością podniesienia o kolejne 0,5 pkt proc., gdyby wskaźnik dług netto/kapitały własne przekroczył poziom 0,8x.

Warte 43,06 mln zł papiery, które trafiły do 53 inwestorów, w tym oferującego (Michael/Ström DM objął 0,5 mln zł), zostały przydzielone w ramach oferty do 60 mln zł.

- Cieszymy się z okazanego zaufania inwestorów, którzy chętnie inwestują w papiery korporacyjne podmiotów o silnym standingu finansowym. Wśród obligatariuszy jest kilka nowych instytucji, z którymi z pewnością będziemy w przyszłości rozwijać współpracę w zakresie finansowania naszej działalności. Pozyskane środki zamierzamy przeznaczyć na zakup gruntów pod kolejne inwestycje oraz realizację bieżących projektów deweloperskich – powiedział Waldemar Wasiluk, wiceprezes Victorii Dom, cytowany w komunikacie prasowym.

Obligacje dewelopera trafią do obrotu na Catalyst, gdzie formalnie zostały już dopuszczone przez GPW. W giełdowym obrocie znajdują się obecnie cztery z 10 serii długu spółki. Najdłuższe notowane papiery Victorii to stałokuponowa seria VID0523 (7 proc.), którą handlowano w czwartek po 103,5 proc. nominału (5,42 proc. rentowności dla kupującego).

Więcej wiadomości o Victoria Dom S.A.

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje