niedziela, 26 września 2021

Newsroom

White Stone Development kupuje grunty za ok. 106 mln zł

msd | 08 marca 2021
Spółki zależne dewelopera zawarły warunkowe umowy zakupu praw wieczystego użytkowania i praw własności gruntów na warszawskich Bielanach o łącznej wartości 23,2 mln euro netto.

Umowy zawarte przez należące do White Stone Development spółki obejmują działki o powierzchni około 11 ha oraz 9 ha. Ich cenę ustalono odpowiednio na 13,1 mln euro oraz 10,1 mln euro, a terminy zawarcia umów przyrzeczonych to zaś najpóźniej kwiecień i wrzesień tego roku, lecz w pierwszym przypadku deweloper opłacił już ponad połowę ceny (57 proc.). 

Łączna wartość zawartych przez White Stone Development umów to około 106,2 mln zł, czyli jedną piątą sumy bilansowej deweloperskiej grupy z połowy ubiegłego roku i ponad połowę jej kapitałów własnych. 

White Stone Development to deweloperska spółka, która w styczniu tego roku zadebiutowała na Catalyst z zabezpieczonymi stałokuponowymi (6 proc.) papierami WSD0823 o wartości 25 mln zł. Aktualnie kwotowane są one na 101,4/101,8 proc. nominału, co daje możliwość ich zakupu „od ręki” przy 5,12 proc. (ale na sprzedaż w tej cenie wystawiono tylko jedną obligację o nominale 1 tys. zł).

Na wprowadzenie do giełdowego obrotu czekają też uplasowane podczas styczniowo-lutowej oferty publicznej niezabezpieczone papiery dewelopera, za które zobowiązał się płacić 6,6 proc. odsetek rocznie przy terminie spłaty rozłożonym na cztery równe raty, płatne między lutym a listopadem 2023 r. 

Więcej wiadomości o White Stone Development Sp. z o.o.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst