środa, 29 czerwca 2022

Newsroom

WIBOR do zmiany? Ale jak to? Zapraszamy na Kongres

Redakcja Obligacje.pl | 09 czerwca 2022
Które wskaźniki mogą zastąpić WIBOR i jakie będą tego implikacje – to prawdopodobnie najważniejsze, ale i niejedyne zagadnienia, które zostaną poruszone podczas kongresu organizowanego przez CEETA. Patronem medialnym wydarzenia ponownie zostały Obligacje.pl.

Zapowiedziany na 20-21 czerwca drugi Kongres Wskaźników Referencyjnych stopy procentowej zgromadzi grono ekspertów z banków, firm doradczych, czy kancelarii prawnych, którzy podczas prezentacji, paneli dyskusyjnych i warsztatów podzielą się wiedzą i przemyśleniami na temat reformy wskaźników referencyjnych. Wśród uczestników nie zabranie też przedstawicieli GPW Benchmark, spółki będącej administratorem wskaźników WIBID i WIBOR.

W harmonogramie kongresu znajdziemy więc między innymi panel dyskusyjny, podczas którego wiceprezesi BGK, ING Banku oraz mBanku porozmawiają o implikacjach, jakie niesie reforma wskaźników referencyjnych. Ze strony przedstawicieli GPW Benchmark dowiemy się, jak wygląda status prac nad wskaźnikami alternatywnymi. Z kolei Deloitte – partner strategiczny wydarzenia – przedstawi, jak zastąpienie WIBOR-u może wpłynąć na sposób kalkulacji odsetek od obligacji korporacyjnych. Wreszcie uczestnicy kongresu będą mogli dowiedzieć się też, jak zmiana wskaźników wpłynie na zarządzanie aktywami i pasywami banków, czy finansami przedsiębiorstw.

„Jednym z wiodących tematów podczas tej edycji Kongresu jest temat wyboru wskaźników alternatywnych do WIBOR-u, którego likwidacja w kredytach hipotecznych została zapowiedziana przez premiera. W ramach paneli dyskusyjnych i warsztatów zastanowimy się nad możliwymi scenariuszami i potencjalnymi implikacjami” – zapowiada organizator, firma Central and Eastern Europe Training Advisory (CEETA), która od kilku już lat regularnie organizuje także i kongres obligacji korporacyjnych, największe tego typu wydarzenie na krajowym rynku.

Dwudniowy kongres przybierze formułę hybrydową – stacjonarne wydarzenie zostanie wzbogacone o dostęp online. Zapisy tu.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst