niedziela, 22 września 2019

Newsroom

Właściciel Providenta z kolejnym ratingiem

msd | 25 kwietnia 2019
Agencja Moody’s przyznała firmie pożyczkowej International Personal Finance długoterminowy rating kredytowy na poziomie Ba3 z perspektywą stabilną.

Tymczasowy rating Ba3 w lokalnej i zagranicznej walucie otrzymał też program emisji obligacji IPF o wartości 1 mld euro.

Nadana spółce ocena Ba3 to trzeci od góry rating wśród tych o charakterze nieinwestycyjnym, zwanych też spekulacyjnymi. Ciekawe jest jednak co innego – nowy rating od Moody’s jest odpowiednikiem oceny o stopień niższej od tej, którą IPF ma od agencji Fitch (BB).

Fitch swoją ocenę potwierdził na początku kwietnia, podnosząc wówczas jej perspektywę z negatywnej do stabilnej.

Notowane na Catalyst obligacje IPF Investments Polska, krajowego podmiotu celowego brytyjskiej grupy, warte są 200 mln zł. Zapadający w czerwcu 2020 r. dług notowany jest po 95,67 proc., co daje mu 10,09 proc. rentowności brutto.

Więcej wiadomości o IPF Investments Polska Sp. z o.o.

 • Spadek płynności właściciela Providenta

  31 lipca 2019
  Niższa rentowność, wyraźnie niższe przepływy operacyjne, wzrost krótkoterminowego zadłużenia, czy wciąż nierozwiązana kwestia podatków w Polsce, a także rosnąca presja regulacyjna – to wszystko tematy, z którymi musi mierzyć się International Personal Finance, właściciel polskiego Providenta.
  czytaj więcej
 • Właściciel Providenta poczeka z oceną proponowanych regulacji

  28 czerwca 2019
  International Personal Finance informuje inwestorów o nagłym zwrocie w pracach nad tzw. ustawą antylichwiarską i zapowiada aktywne uczestnictwo w dyskusji nad jej ostatecznym kształtem. Z oceną ewentualnego wpływu na swoją sytuację finansową jednak się jeszcze wstrzymuje.
  czytaj więcej
 • PZIP straszy krachem na rynku obligacji

  26 czerwca 2019
  Zdaniem Polskiego Związku Instytucji Pożyczkowych rządowe – nagłe – zmiany w projekcie tzw. ustawy antylichwiarskiej doprowadzą do „krachu na rynku obligacji przedsiębiorstw pożyczkowych i dotkliwych straty dla inwestorów na rynku kapitałowym”.
  czytaj więcej
 • Właściciel Providenta uplasował obligacje detaliczne na 78,1 mln GBP

  10 czerwca 2019
  Tylko niewielką część publicznej oferty International Personal Finance, brytyjskiego poręczyciela notowanych na Catalyst obligacji IPF Investments Polska, opłacono gotówką.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Ratingi

Emisje