wtorek, 10 grudnia 2019

Newsroom

Właściciel Providenta z kolejnym ratingiem

msd | 25 kwietnia 2019
Agencja Moody’s przyznała firmie pożyczkowej International Personal Finance długoterminowy rating kredytowy na poziomie Ba3 z perspektywą stabilną.

Tymczasowy rating Ba3 w lokalnej i zagranicznej walucie otrzymał też program emisji obligacji IPF o wartości 1 mld euro.

Nadana spółce ocena Ba3 to trzeci od góry rating wśród tych o charakterze nieinwestycyjnym, zwanych też spekulacyjnymi. Ciekawe jest jednak co innego – nowy rating od Moody’s jest odpowiednikiem oceny o stopień niższej od tej, którą IPF ma od agencji Fitch (BB).

Fitch swoją ocenę potwierdził na początku kwietnia, podnosząc wówczas jej perspektywę z negatywnej do stabilnej.

Notowane na Catalyst obligacje IPF Investments Polska, krajowego podmiotu celowego brytyjskiej grupy, warte są 200 mln zł. Zapadający w czerwcu 2020 r. dług notowany jest po 95,67 proc., co daje mu 10,09 proc. rentowności brutto.

Więcej wiadomości o IPF Investments Polska Sp. z o.o.

 • Właściciel Providenta planuje refinansowanie euroobligacji w 2020 r.

  31 października 2019
  Brytyjska grupa pożyczkowa International Personal Finance przekonuje, że zamknięcie spraw podatkowych w Polsce uwolniło ją od znaczącego ryzyka płynności, co pomoże w plasowaniu nowego długu.
  czytaj więcej
 • Fiskus odpuści Providentowi

  24 października 2019
  Skarbówka zakończyła w firmie pożyczkowej kontrolę podatkową za lata 2010-2012, co zakończyło się dopłatą 3,8 mln GBP podatku, ale za lata 2010-2017, co zdejmuje z Providenta jedno z istotnych ryzyk, jakie nad nim ciążyło.
  czytaj więcej
 • Spadek płynności właściciela Providenta

  31 lipca 2019
  Niższa rentowność, wyraźnie niższe przepływy operacyjne, wzrost krótkoterminowego zadłużenia, czy wciąż nierozwiązana kwestia podatków w Polsce, a także rosnąca presja regulacyjna – to wszystko tematy, z którymi musi mierzyć się International Personal Finance, właściciel polskiego Providenta.
  czytaj więcej
 • Właściciel Providenta poczeka z oceną proponowanych regulacji

  28 czerwca 2019
  International Personal Finance informuje inwestorów o nagłym zwrocie w pracach nad tzw. ustawą antylichwiarską i zapowiada aktywne uczestnictwo w dyskusji nad jej ostatecznym kształtem. Z oceną ewentualnego wpływu na swoją sytuację finansową jednak się jeszcze wstrzymuje.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Ratingi

Emisje