środa, 27 maja 2020

Newsroom

Wysokie przepływy operacyjne Famuru w I kwartale

msd | 20 maja 2020
Pomimo spadku przychodów i zysków, grupa Famur wypracowała 280 mln zł gotówki z działalności operacyjnej w I kwartale i na koniec marca miała więcej środków pieniężnych niż zadłużenia finansowego. To cenna poduszka płynnościowa na okres zmniejszonych zamówień.
Żeby dokończyć lekturę musisz być zalogowany!

Więcej wiadomości o Famur S.A.

 • PGG czasowo zawiesiła płatności dla Famuru

  24 kwietnia 2020
  Polska Grupa Górnicza zawiesiła wykonywanie wybranych umów z Famurem powołując się na siłę wyższą. Już teraz PGG zalega Famurowi 59 mln zł.
  czytaj więcej
 • Gorsze perspektywy przed Famurem

  21 kwietnia 2020
  Producent sprzętu dla przemysłu wydobywczego zakończył ubiegły rok z rekordowymi przepływami operacyjnymi i 602 mln zł środków pieniężnych na rachunkach. Lecz niepewność związana z pandemią koronawirusa skłania Famur do niewypłacania dywidendy.
  czytaj więcej
 • Famur miał stratę w IV kwartale

  10 lutego 2020
  Producent sprzętu dla przemysłu górniczego zanotował tylko 3 mln zł skonsolidowanego zysku operacyjnego i około 82 mln zł straty netto w IV kwartale, wynika z naszych obliczeń na podstawie wstępnych danych rocznych. Nieco spadł natomiast dług netto grupy.
  czytaj więcej
 • Famur przedłużył program emisji obligacji

  23 grudnia 2019
  Spółka ponownie wydłużyła okres obowiązywania wartego 500 mln zł programu o 12 miesięcy, do 31 grudnia 2020 r.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

 • Comp na ostatniej prostej do wyjścia z Catalyst

  26 maja 2020
  Na pożegnanie z rynkiem korporacyjnego długu Comp ponownie naruszył kowenant zapisany w umowie kredytowej z bankiem BNP Paribas. Problem rozwiąże będąca w trakcie zamiana obligacji na kredyt.
  czytaj więcej
 • MLP Group bogatszy i bardziej zadłużony

  26 maja 2020
  Za sprawą wzrostu notowań euro deweloper magazynów zanotował skok zysku operacyjnego, ale i kosztów finansowych. Wzrosło także zadłużenie.
  czytaj więcej
 • Best się oddłuża, ale obligacje ciążą płynności

  26 maja 2020
  W 2020 r. windykator wchodził z 82 mln zł gotówki i 338 mln zł szacowanych wpływów z wierzytelności. To za mało na spłatę całości krótkoterminowego zadłużenia oraz pokrycie kosztów działalności i odsetek. Rezerwy płynności Bestu leżą jednak w kredytach, akcjach Kredyt Inkaso, czy potencjalnej prolongacie pożyczek od akcjonariuszy. Wiele korzyści przyniósłby nowy inwestor.
  czytaj więcej
 • Wzrost zysków i zadłużenia Pekabeksu

  25 maja 2020
  Grupa ma za sobą bardzo udany kwartał widoczny we wzrośnie rachunku wyników, okupiony jednak historycznie najwyższym długiem netto i spadkiem płynności gotówkowej.
  czytaj więcej

Emisje