niedziela, 16 maja 2021

Newsroom

YOLO skupiło kolejne 0,9 mln zł własnych obligacji

msd | 16 kwietnia 2021
Po tygodniu prowadzenia skupu firma pożyczkowa posiada 5,3 mln zł papierów YOL0721 z wartej 8 mln zł emisji, która wygasa 21 lipca tego roku.

Do nabytych w środę 4,4 mln zł własnych obligacji YOL0721 spółka dołożyła w czwartek kolejne 0,9 mln zł, które skupiła w pięciu transakcjach sesyjnych zawartych po 100 proc. nominału.

Jak na razie, większość skupionych przez YOLO papierów (4,4 mln zł) pochodziła od akcjonariuszy spółki, podmiotów kontrolowanych przez prezesa zarządu oraz członka rady nadzorczej, które obejmowały je na rynku pierwotnym w 2017 r.

Skup wygasających w lipcu papierów YOL0721 spółka zobowiązała się prowadzić do 31 maja. Jak zapewnia, do tego czasu jest gotowa nabyć wszystkie papiery po 100 proc. nominału.

YOLO to firma pożyczkowa powstała na bazie dawnej firmy windykacyjnej P.R.E.S.C.O. Group. Jeszcze przed osiągnięciem progu rentowności zastała ją pandemia, co wraz ze zmianami regulacyjnymi wymusiło wstrzymanie nowej akcji pożyczkowej. Spółka nie udziela klientom nowego finansowania od roku i od tego czasu znajduje się też w przeglądzie opcji strategicznych. Ostatnie sygnały z YOLO wskazują, że spółka wątpi w sens wznawiania działalności. 

W lutym YOLO sprzedało za 5,8 mln zł portfele nieregularnych wierzytelności o wartości nominalnej 23 mln zł.

Więcej wiadomości o YOLO S.A.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

Emisje